Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Aveda Artık %100 Vegan!

Aveda Artık %100 Vegan

PAYLAŞ

Yüksek performanslı ve bitki destekli saç bakım markası Aveda, bugün markanın sürdürülebilirlik yolculuğunda yeni bir dönüm noktasını duyurdu: Tüm saç bakımı, saç boyası, vücut bakımı, makyaj ve aroma ürünleri artık %100 vegan. Aveda 1978’de kurulduğundan beri hayvan dostu, bal ve balmumu türevi içeren bazı ürünler haricinde ise bugüne kadar büyük oranda vegandı. Bugün, tüm dünyada, Aveda.com.tr’de ve Aveda yetkili salonlarında bulunan tüm ürünler artık %100 vegan!

Aveda Global Ürün Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Christine Hall, “Balmumunu çıkarmak, Aveda formül geliştiricileri için en büyük zorluklardan biriydi, çünkü balmumu doku, yapı, renk ve pürüzsüzlük yaratmaya yardımcı oluyor. Özellikle dudak ürünleri için balmumunun yaygın bir alternatifi, petrolden elde edilen sentetik balmumudur. Ancak Aveda’da, doğal kaynaklardan türetilmiş bileşenlerin kullanımını en üst düzeye çıkarmaya kararlı olduğumuz için, bunun yerine performansı güçlü ve aynı zamanda dudaklarınızı iyi hissettiren benzersiz bir bitki bazlı yağ ve mum karışımı oluşturmayı seçtik. Aveda’nın Feed My Lips koleksiyonundaki ruj, parlatıcı ve dudak kalemleri geniş renk seçeneği ile artık balmumu içermiyor!” açıklamasında bulundu.

Aveda Global Marka Başkanı Barbara De Laere, “Aveda markasının arkasında, içinde yaşadığımız dünyaya özen gösterme misyonumuza sahip tutkulu ve enerjik bir ekip var. %100 vegan içeriklere geçişimiz, ürünlerimizi yeniden formüle etme ve paketlemeye başlarken bu ekibin sıkı çalışmasının bir sonucu. Arka plandaki bu çalışma üç yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve bizim için büyük bir dönüm noktası. Minimum %90 oranında doğal yollardan elde edilen ve sürdürülebilirlik misyonumuzla formüle edilmiş yüksek performanslı ürünler yaratmak marka vaadimizin bir parçası. Aveda’da performanstan ödün vermeyen doğal türevli formüllere inanıyoruz: Tüm saç tipleri ve dokularının ihtiyacını karşılayabilen, sürdürülebilir, hayvan dostu ürünlere sahip olamamak için hiçbir neden yok!” açıklamasında bulundu.

Yüksek Performanslı Saç Bakımı

Aveda’nın saç bakımı, saç boyası ve saç şekillendirme konusundaki uzmanlığına ve ürünlerinin performansına güvenen dünya çapında 9.000’den fazla yetkili Aveda salonu, 50.000 saç artisti ve müşterileri var. Ürünler, hayvan dostu, vegan ve ortalama %90 oranında doğal türevli olmasının yanı sıra tüm saç tipleri ve dokuları için en rekabetçi sonuçları sunuyor.

botanical repair™: botanical repair™, saçı bitkilerin gücüyle dönüştüren yenilikçi 3 katmanlı saç onarım teknolojisi ile güçlendirilmiş, %93 oranında doğal türevli hem perakende hem de profesyonel ürünlerden oluşan yüksek performanslı, vegan bir koleksiyon. Bitki destekli moleküller, saçın çekirdekteki gücünü ve bütünlüğünü güçlendirmek için kritik olan bağları çoğaltarak saçı onarmaya yardımcı olurken, besleyici bir makro yeşil karışım, kırılmayı önlemek için kütikülü çözer ve pürüzsüzleştiriyor. Sonuç: Gözle görülür şekilde canlanmış, daha parlak ve hayat dolu saçlar.

Nutriplenish™: Aveda’nın Nutriplenish™ koleksiyonu, Superfood Kompleksimiz sayesinde yüksek performanslı, besinle güçlendirilmiş nem sunan gelişmiş nemlendirme serisi. Silikonsuz, vegan, hayvan dostu ve %94 doğal türevli olan bu koleksiyon, tüm saç tipleri ve dokularının nemlendirme ihtiyacını karşılamak için özel olarak formüle edildi: 72 saatlik besleyici nemlendirme sağlıyor.

Invati Advanced™: Invati Advanced™ serisi saçı güçlendiriyor ve anında kalınlaştırıyor, saç dökülmesini ise %53 azaltıyor. Bu seri, masaj yapıldığında saç derisini canlandırmaya yardımcı olan ginseng ve sertifikalı organik zerdeçal dahil güçlü bir Ayurveda bitki karışımı içeriyor. Aynı zamanda içerisindeki sertifikalı organik amla, saçı kökten uca anında kalınlaştırıyor.

PAYLAŞ
Exit mobile version