Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Borusan Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Hayat Eşittir” diyor

PAYLAŞ

77. yılını kutlayan Borusan Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, ilham veren kadınların hikayelerine yer veriyor. Borusan Eşittir Platformu çatısı altında toplumsal cinsiyet eşitliği odağında köklü değişimler hedefleyen ve çalışmalarına yenisini ekleyen Borusan, “Hayat Eşittir” online etkinliği ile kadın ve erkeklerin hayata eş imkanlarla başlaması ve fırsatlara eşit derecede erişebilmesi gerektiğini savunarak farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Dayanışma Destek Platformu üzerinden 8 Mart günü saat 15.30’da gerçekleşecek olan “Hayat Eşittir” etkinliği, Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş’in açılış konuşmaları ile başlayacak.

Canlı olarak yayınlanacak olan etkinlikte, Avrupa Jimnastik Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Göksu Üçtaş Şanlı, Türkiye’nin en genç pilotlarından Selin Rudar Sevimli, Türkiye’nin en genç kadın orkestra şeflerinden Nisan Ak, Borusan Mannesmann’da görev alan ve “ağır sanayide kadın çalışamaz” algısını yıkan Muzaffer Öztürk ve Avrupa’nın ilk FIFA kokartlı kadın hakemi Lale Orta başarılarıyla izleyicilere ilham verirken “hayallerimiz, haklarımız, sorumluluklarımız, işimiz eşittir” diyecek.

Özlem Gürses ve Murat Yeşildere’nin moderatörlüğünü üstleneceği çevrimiçi etkinlik, kadınlarımızın yolumuza ışık tutan hikayeleriyle hepimize ilham verecek.

Borusan Holding 2020 yılında da Cinsiyet Gözlüğü programını hayata geçirmiş ve ayrıca Kadına Yönelik Şiddet Politika dokümanını yayınlamıştı.

Etkinliği izlemek için: https://dayanismaplatformu.com/tr/hayat-esittir 

PAYLAŞ
Exit mobile version