Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Cildinizde Kolajen Mucizesini Keşfedin

PAYLAŞ

Eklem ve kemiklerin yapısında bol miktarda bulunan bir protein olan kolajen, kas ve iskelet sistemimizin sağlığını korumanın ve güçlendirmenin yanı sıra cildimizi de güzelleştiriyor ve genç kalmasına yardımcı oluyor. Ancak ilerleyen yaşla birlikte ciltte kolajen üretimi ve miktarı da azalıyor. Buna bir de sağlıksız beslenme, stres, hava kirliliği ve özellikle salgının getirdiği daha az hareketli yaşam tarzı da eklenince cilt sorunları da kaçınılmaz oluyor. İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO’nun sunduğu akıllı maske terapisi cihazı UFO ile birlikte entegre şekilde uygulanan Youth Junkie maske, sadece 2 dakikada cildinize kolajeni aşılayarak cildinizin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Sosyal mesafeli ve kontrollü yeni yaşam tarzımızda, kendimize daha çok özen gösteriyor, sağlığımızı korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu dönemde cildimizi de besleyerek, düzenli bakım yapmamız gerekiyor. Vücudumuzun olmazsa olmazı önemli proteinlerinden biri olan kolajen, hem vücudumuz hem de cildimiz için faydalarıyla dikkat çekiyor. Ancak kemik, kas, eklem ve tendonlarda bulunan kolajen; ilerleyen yaş, sağlıksız beslenme, stres, hava kirliliği ve gönüllü karantina dönemiyle gelen daha az hareketli yaşam tarzıyla azalıyor. Bu durumda kolajen desteği kaçınılmaz oluyor. İsveçli güzellik teknoloji markası FOREO, akıllı maske terapisi cihazı UFO ile entegre bir şekilde çalışan Youth Junkie maske, ciltte sarkmalar, kırışıklıklar, matlaşma ve kuruluk gibi sorunların yaşanabileceği bu hassas dönemde cildi yenileyerek genç görünmesini ve ışıldamasını sağlıyor.

Vücuda ve Cilde Birçok Faydası Bulunuyor

Vücutta sentezlenen bir protein olan kolajen, iskelet sisteminin de hammaddesi… Temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek, kas kütlesini ve iskelet sistemini korumak olan kolajen, eklem iltihaplanmalarını önlüyor. Kıkırdak bütünlüğünü korumaya, eklem ağrılarını hafifletmeye, kemik kaybını önlemeye yardımcı oluyor. Kırık ve çatlakların, yaraların iyileşme sürecini de hızlandıran kolajen, iyi kolestrol seviyesini yükseltiyor, kalp krizi ve felç gibi ciddi sağlık sorunlarının görülme riskini azaltıyor. Saç ve tırnak sağlığına da son derece faydalı olan kolajen cildin elastikiyetini ve nem tutma kapasitesini artırırken, kırışıklık oluşumunu azaltarak yaşlanma etkilerini de geciktiriyor.

Cilde Kolajen Desteği

Vücutta azalan kolajen miktarını artırmanın yolu dışarıdan destekten geçiyor. Kolajen takviyesi olarak kemik suyu içeren çorbalar ve yemekler tüketilebileceği gibi kolajen içeren toz, tablet, sıvı şeklindeki ürünler de kullanılabiliyor. Uzmanlar kolajen içeren takviyeler kullanacaklara, takviyenin en az 5 gr kolajene sahip olması gerektiğini hatırlatıyor. Ayrıca C vitamini kolajenin sentezlenmesine destek olduğu için takviye C vitamini ve hatta bakır ve çinko içerdiği takdirde etkinliği de artıyor. Cilde kolajen takviyesi sağlamanın bir diğer yolu ise cilt bakımından geçiyor. FOREO’nun devrim niteliğindeki yeniliği akıllı maske terapisi cihazı UFO ile birlikte çalışan aktif maskelerden biri olan Youth Junkie, yoğun kolajen içeriği ile cildinize ihtiyacı olana kolajeni aşılıyor.

Gençlik Korumanız Sahnede!

Kuru ve olgun cilt tipleri için birebir olan Youth Junkie, zengin kolajen içeriği, E vitamini ve jojoba, karite ve zeytinyağlarından oluşan üçlü yağ kompleksi ve akıllı maske terapisi cihazı UFO’nun üstün özellikleri sayesinde sadece 90 saniyede cildi derinlemesine besliyor. Yüzünüzde görülen küçük kırışıklıkların görünümünü azaltan Youth Junkie, yağ asitleri bakımından zengin içerikleri cilde aşılayarak, cildin pürüzsüzleşmesine olanak tanır. Kolajen aşılı bu maske sayesinde ince çizgilerin görünümü azalıyor, cildin esnekliğini artırıp dolgunluğunu geri kazanmasına yardımcı oluyor. Kuru ve olgun ciltler için ideal bir maske olan Youth Junkie, sahip olduğu antioksidan içeriği ile cilde daha aydınlık ve genç bir görünüm kazandırıyor. UFO Mini ile de uyumlu şekilde çalışan Youth Junkie, enerji veren ve rahatlatan limonumsu kokusuyla da fark yaratıyor. Zenginleştirilmiş içeriği ile ekstra kolajene sahip Youth Junkie maske, daha yumuşak ve genç bir cildin anahtarı… Kolajen aşılı bu maske sayesinde gece uyumadan önce akıllı maske terapisi cihazı UFO ile yapacağınız maske ritüeli sayesinde siz uyurken cildiniz de gençleşecek. Akıllı maske terapisi cihazı UFO ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışan kolajen aşılı Youth Junkie maske, paraben, silikon ve mineral yağlar içermiyor.

Eviniz Konforunda SPA Kalitesinde Bakım

Akıllı telefonlara indirilebilen “FOREO For You” uygulamasıyla senkronize edildiğinde kullandığınız maskeye uygun program otomatik olarak devreye alan akıllı maske terapisi cihazı UFO, termoterapi, kriyoterapi ve T-Sonic™ titreşimlerin gücünü barındıran Hiper İnfüzyon Teknolojisi’ne sahip. LED ışık terapilerini de evinize getiren cihaz, aktif maske bileşenlerinin cilde derinlemesine nüfuz etmesi, tabiri caizse aşılanması için termaterapi ve kriyoterapinin gücünden faydalanıyor. UFO, termoterapi özelliğiyle cildi rahatlatmak için ısısını kullanıyor, kriyoterapi sayesinde ise cildinizi 5 dereceye kadar soğuturken yüzünüzdeki şişlikleri azaltıyor.

UFO Mini ile de entegre şekilde çalışan Youth Junkie maske, 2 dakikalık bir gençleşme rutini sunuyor.

Işığa duyarlı ciltler dahil tüm cilt tiplerinin güvenle kullanabileceği FOREO UFO 1.599 TL, FOREO UFO Mini’nin perakende fiyatı 749 TL, Youth Junkie maskelerin 7’li paketi ise 149 TL’ye satışa sunuluyor.

PAYLAŞ
Exit mobile version