Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

LEVI’S® MADE & CRAFTED® Kadın Koleksiyonu Sonbahar/Kış2020: Alpenglow

PAYLAŞ

Kayakla geçen bir günün sonunda sıcacık ateşin yanında oturmak, gökyüzünün mor, mavi, kırmızı ve altın renklerinin kızıl gün batımı tonlarına geçişini izlemek… Bu, Levi’s® Made & Crafted® Kadın Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonunun keyifli ve samimi kış tablosu. Klasik kış stilinin konforlu teknik kumaşlarını Alplere özgü gökyüzünün gün batımından sonraki ateş ve buz renkleriyle harmanlayan bir görünümden söz ediyoruz. İster şehirde ister dağda, açık havada geçirilen soğuk günler ve ateşin yanında noktalanan sıcak geceler için mükemmel bir gardıropla karşınızdayız.

«Levi’s® Made & Crafted®’ın Alplere ilişkin kış versiyonunu yeniden hayal etmek istedik. Kadınlar için bu, gerçek bir kayak sonrası havası demekti. Özellikle soğuk beyazlar ve mavilerin sıcak tonlarla karışımını çok sevdik. Tabii sherpa ve yünlü oversize silüetleri de! Tam anlamıyla sıcak ve konforlu bir kış koleksiyonu oldu.»- Nicolle Arbor, Global Tasarım Direktörü, Levi’s Made & Crafted®.

1970’li yılların kayak sonrası kıyafetlerinden ilham alan Levi’s® Made & Crafted® 2020 koleksiyonu, nostaljik ve çağdaş bir seri sunmak adına cesur proporsiyonları renk ve doku ile harmanlıyor ve her zaman olduğu gibi Levi’s®’ın köklerine sadık kalıyor. Silüetler, yumuşak malzemeler sayesinde rahatlık vadediyor; uzun katmanlar ve fitilli paneller ile kabarık kollar gibi termal detaylar ekstra konfor sağlıyor.

Göze çarpan dış giyim parçaları arasında, ultra yumuşak yün sherpa astarlı uzun mavi denim trucker ceket Arctic Overcoat ve kabarık kollu, buz mavisi bitişli denim ceket Alpen Glow Trucker yer alıyor. Ayrıca bükülmüş yan dikişli, yüksek belli ve kemerli denim pantolon Carved Trouser ile lacivert ve leylak pembesi seçenekleri bulunan çift katmanlı kolej hoodie’si Apres Hoodie gibi yumuşak ve bol parçalar da mevcut.

Kayak sonrası stilini mükemmel biçimde yansıtan koleksiyon, farklı renklerde denim ve denim olmayan kumaşlarla iş birliği içine girmiş bir dizi
kayak kıyafetinden meydana geliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bu sezon, Levi’s® Made & Crafted® koleksiyonu sürdürülebilirlik alanında ilerlemeye devam ediyor. Örneğin, sorumluluk bilinciyle yönetilen ormanlardan elde edilen ahşaptan ve ve geri dönüştürülmüş pamuk artıklarından yapılmış dayanıklı ve yüksek kaliteli bir elyaf olan Tencel™ x Refibra™ adlı kumaş kullanılıyor. Son derece yumuşak olan bu malzeme, pamukla karıştırıldığında her türlü giyside mükemmel bir döküm meydana getiriyor.

Pamuklaştırılmış kenevir de sürdürülebilirlik konusunda hatırı sayılır derecede önem taşıyor. Erkeklere yönelik oversize Type II Trucker’ın kumaşında yer alan kenevir, işlem görerek geleneksel pamuktan ayırt edilemez hale getiriliyor ve üretim aşamasında çok daha az su ve kimyasal kullanılıyor. Markanın yararlandığı organik tarım ve yetiştirme sistemleri, toprağın verimliliğini artırıyor, zehirli kimyasalların ve gübrelerin kullanımını azaltıyor, biyolojik çeşitliliğin korunmasına yardımcı oluyor. Bu koleksiyon, yüksek kaliteyi, rakip tanımayan bir stili ve çevresel sorumluluğu aynı noktada buluşturuyor. Levi’s® Made & Crafted®, organik olarak yetiştirilen pamuğu denim alt giyim ürünlerine, trucker’lara ve triko üstlere dahil etmeyi sürdürecek.

JAPON USTALIĞI

Japon Ustalığı, Levi’s® Made & Crafted®’ın sunabileceğinin en iyisini yapıyor. Yüksek kalite Japon deniminden yapılan ve elle bitirilen yatırım niteliğindeki bu parçalar, zaman geçtikçe daha da iyi hale geliyor. Levi’s® Made & Crafted®, her biri kendine özgü bir karaktere sahip, el yapımı parçaların yer aldığı Made in Japan koleksiyonuyla iş birliğinin devam etmesinin heyecanını yaşıyor. Japonya’da üretilen parçalar, ülkenin en ünlü kumaş fabrikalarından Kaihara Denim Mill tarafından Levi’s® Made & Crafted® için özel olarak geliştirilen denimden üretildi. Made in Japan tasarımları, sırt bölgesindeki deri parçası üzerine folyo baskısı gün doğumu ve iç kısımlarındaki Japon bayraklı etiketleri ile açıkça ayırt edilebilirken Japon kumaşları ise iç bel bölgesindeki Japon bayraklı etiketlerle belirtiliyor.

PAYLAŞ
Exit mobile version