Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Mars Gıda’dan Sokakta Yaşayan Hayvan Dostlarımız İçin Anlamlı Destek

PAYLAŞ

Kedi ve köpeklere yönelik mama üretimi yapan Mars Gıda, çatısı altında yer alan WHISKAS® ve Pedigree® markaları ile hayvanlar için daha iyi bir dünya misyonu ile hareket ediyor. Barınaklarda daha iyi şartlar altında yaşamlarını sürdürebilmeleri için hayvan dostlarımıza destek olan Mars Gıda, “Bir Mama Al, Onlar Da Doysun” kampanyası ile barınak hayvanlarına umut oldu.

Sahipsiz sokak hayvanlarına destek olmak için çalışmalar yürüten Mars Gıda, her yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kapsayacak şekilde Eylül ve Ekim aylarında projeler geliştiriyor. Barınaklarda yaşayan patili dostlarımızı unutmayan Mars Gıda, “Bir Mama Al Onlar Da Doysun” kampanyası ile 26 Eylül-9 Ekim 2022 tarihlerinde yapılan her Whiskas® ve Pedigree® mama satışlarından elde edilen gelirle İstanbul, Bursa ve Bodrum’da yer alan birçok barınağa mama bağışı gerçekleştirdi. Barınaklarda yaşayan kedilere ve köpeklere destek olan Mars Gıda, sokakta yaşayan patili dostlarımızı da unutmadı. Bu yıl üçüncü kez yola çıkardığı Patibüs aracı ile sokak hayvanlarının beslenmesi, geçici barınak sağlanması için İstanbul’un pek çok semtini ziyaret etti. Hayvan dostlarımızın beslenme ve yaşam alanlarını iyileştirmek için Patibüs ile yola çıkan ekip, üç günde toplam 280 km yol yaparak tüm İstanbul’da 25’ten fazla parkta kedi evleri kurdu. Yeni kedi evlerinde patili dostlarımız WHISKAS® mamaları ile beslendi. Patibüs’ün yolculuğunda sokaklara yaklaşık bir ton kuru mama dağıtılırken, 1000’e yakın kedi evi ve su kabı yerleştirildi.

Ev Arkadaşı Aranıyor projesi ile hayvan dostlarımıza umut oluyor

“Hayvanlar için daha iyi bir dünya” hedefi ile çıktığı “Ev Arkadaşı Aranıyor” projesi ile de patili dostlarımızı sahiplendirmeyi amaçlayan Mars Gıda, Göktürk Hayvan Sevenler Derneği ile birlikte çalıştı. Dernek ile yapılan çalışma ile patili dostlarımızın sahiplendirilmesi devam ediyor.

Türkiye, Belarus ve Kafkaslar Mars Genel Müdürü, Melih Evcimen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hayvan dostlarımıza daha iyi bir dünya sağlamak için çalışarak onların desteği ve sesi olmak istediklerini ifade etti. Evcimen sözlerine şöyle devam etti: “Mars Gıda olarak, patili dostlarımızın iyi şartlar altında sağlıklı olarak beslenmelerini önemsiyor, ürettiğimiz ürünlerle beraber onlar adına sosyal sorumluluk projeleri de geliştiriyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz “Bir Mama Al Onlar Da Doysun” kampanyamızla, ürünlerimizin satışlarından elde ettiğimiz gelirle üç barınağa mama desteğinde bulunduk. Sokaklarda yaşayan patili dostlarımız için ise ilk adımı bundan üç yıl önce attık. O gün ilk kez yola çıkardığımız Patibüs ile binlerce kedinin yaşamlarına dokunduk. Bu yıl da İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan parkları ziyaret ettiğimiz Patibüs aracımız ile patili dostlarımıza umut olduk. Mars Gıda olarak, sokakta yaşayan patili dostlarımız için geliştireceğimiz destek projelerimiz önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecek” dedi.

PAYLAŞ
Exit mobile version