Mutluluk Veren Yaz Bakımları

Writer: Nalan Yurttaş

Date: 02/08/2023

PAYLAŞ

Sevgili okurlarım,
Bu yıl siz de benim gibi yaz mevsimini bir başka özlediniz değil mi?
Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız tüm olumsuzluklar ve doğal afetlerden sonra, sanki bu yıl yaz gelince ve içimizde o sıcaklığı hissedince yeniden içimiz umutla dolacak, enerjimiz ,motivasyonumuz artacak ve yolumuza daha güçlü devam edeceğiz diye hissediyorum..

Yaz yeni başlangıçların habercisidir, onunla birlikte hayat yeniden başlar derler..

Günler içinde tatil günleri, mevsimler içinde yaz mevsimi en sevdiğim zamanlardır benim. 😊

Yaz gelince nasıl her yer rengarenk oluyorsa, güneşin parlaklığı her yeri aydınlatıyorsa, sizin içinizde artık öyle rengarenk ve aydınlık olsun bu yaz..
Robin Sharma;

‘’Unutmayın, yaşam art arda gelen mevsimlerden oluşur. Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir.

Yaşamda hatalar yoktur, sadece dersler vardır. Olumsuz tecrübe diye bir şey yoktur, sadece gelişme, öğrenme ve kişinin kendi üzerinde hakimiyet kurma yönünde ilerlemesi için fırsatlar vardır. Sıkıntılar bize güç kazandırır, hatta acı olağanüstü bir öğretmen olabilir’’ demiş…

Hayatın döngüsünü ne kadar güzel ifade etmiş değil mi?

Bu döngüde mutlaka hatırlamanız gereken çok önemli detayları paylaşmak isterim sizlerle..

*Geçmiş değiştirilemez.
*Herkesin yolculuğu farklıdır.
*Sadece vazgeçtiğinde kaybedersin.
*Mutluluk dışarda değil içerde bulunur.
*gülümsemek bulaşıcıdır .😊
*Yargılamalar karakterin yansımasıdır.
*Neredeyse herşeyin bir çözümü vardır.
*Kötü düşünmek mutsuzluğa götürür.
*Olumlu düşünce olumlu sonuç doğurur.
*veee kibarlık ücretsizdir… 😊

Sevgili okurlarım,
Sevgi ve saygı her kapıyı açan çok tılsımlı anahtarlardır, kullanalım lütfen.. Hayatınızı bir başkasının hayatı ile kıyaslamayın, her zaman kendinizi bir gün önceki halinizle kıyaslayın ve daha güçlü, daha iyi, daha mutlu olma ya odaklanın..
Sizden nefret edenlere saygı duyun 😊 çünkü onlar sizin onlardan daha iyi olduğunuzu kabullenmiş kişilerdir.. 😊
Kendimizi her geçen zamanda daha çok geliştirme ye odaklanalım ki insanlar sizi yeniden tanımak zorunda kalsın..
Hadi bugün kendinize güzel bir gün ısmarlayın 😊
İçinde mutluluk, neşe, keyif, güzel düşünceler ve sizin istediğiniz tüm iyi şeyler olsun..
Umut oldukça her yeni gün yeni bir başlangıçtır. Şimdi sakin bir ortamda gözlerinizi kapatın, 3-4 kez
derin nefesler alıp yavaş yavaş verin ve şöyle 1,2 dakika kendinizi dinleyin ve müthiş bir pozitif enerji ile dolduğunuzu hissedin ve gözlerinizi açın 😊

Hoş geldin YAZ diyerek aşağıda yazdığım kolay, pratik ve bir o kadar da iyi sonuç alacağınız tarifleri uygulamak için hazırlıklara başlayın lütfen…

BOTOKS ETKİSİ YAPAN MASKE

Malzemeler:
1 yumurta sarısı,
1 çay kaşığı limon suyu,
1 tatlı kaşığı süt,
1 tatlı kaşığı bal ve bir çimdik tuz


Yapılışı:

Bütün malzemeleri iyice karıştırın, temizlediğiniz yüzünüze 1 kat sürün ve 10 dk bekleyin. Sonra üzerine 2. katı sürün ve yine 10 dk daha bekleyin, sonra 3. katı sürün ve 10 dk daha bekleyin. En sonunda yüzünüzü ılık su ve cilt tipinize uygun bir sabun ile yıkayın, üzerine her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürün. 15 günde bir bu maskeyi yaparsanız, ilk ay yüzünüzdeki değişikliği ciddi bir şeklide fark edeceksiniz.Mutlaka deneyin derim.. 😊

Oldukça etkili ve yapılışı basit bir ANTİ SELÜLİT KREMİ tarifi vereceğim.

Malzemeler:
30 ml hindistan cevizi yağı,
10 ml avakado yağı,
10 ml jojoba yağı,
20 damla portakal uçucu yağı,
20 damla okaliptüs uçucu yağı,
5 damla lavanta uçucu yağı, paçuli uçucu yağı.

Yapılışı:
Hindistan cevizi yağını ısıya dayanıklı bir kapta benmari usulü eritin. Isıyla temasını kestikten sonra, avakado yağı, jojoba yağı ve sonra sırasıyla portakal, okaliptüs, lavanta ve paçuli uçucu yağlarını ekleyerek karıştırın ve uygun bir kaba alın ve donmasını bekleyin.
Kullandıktan sonra buzdolabında muhafaza edin. Düzenli olarak, önce 1 ay haftada 3 kez, daha sonra da haftada 2 kez olarak hafif baskı ile dairesel hareketler yaparak temiz cilde uygulayın. 1 ayın sonunda farkı fark edeceksiniz. 😊

ÜRÜN TAVSİYELERİM:

SEPHORA COLORFUL METAL EFFECT -01 TO THE MOON AND BACK

Yaz günlerinde kullanmak için bayıldımmmm. Çantamdan ayırmıyorum. Bu payet görünümlü parlak ve ışıltılı farı parmak uçlarınız ile sürmek çok kolay. 8 saate kadar süren uzun süre kalıcılığı var ve payet yapısı nedeniyle bulaşma yapmıyor. Yoğun bir renk ve metalik bir parlaklık elde ediyorsunuz, girdiğiniz ortamlarda fark ediliyorsunuz. Bu serinin 17’den fazla farklı renk tonu var, bu renk tarzınız değil mi? Biri mutlaka sizin için.

KIKO LİKİT RUJ UNLIMITED DOUBLE TOUCH 102 SATIN ROSY BEIGE

UZUN SÜRELİ KALICI 2 AŞAMALI LİKİT RUJ
Önce renkli tarafı sürüyorsunuz, dudaklara optimum yapışma ve eşit renk dağımı sağlıyor. 12 saate kadar kalıcı. Daha sonra üzerine parlatıcı tarafını sürüyorsunuz ve dudaklara parlak ve ışıltılı bir son veriyor. 19’dan fazla farklı renk tonu var, ben bu renge bayıldım, ama size diğer renkler daha cazip gelebilir, mutlaka inceleyin, bir tanesi bu yazın favori rujunuz olsun.

VIEJO VEGAN COLLAGEN SAÇ KERATİNİ – SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ

2 tür kullanım şekli var

Birinci olarak ürün duş sırasında kullanılıyor, ihtiyacınız kadar saçın boy ve uçlarına uygulayın, 10-15 dk bekletip bol su ile durulayın, krem görevi yapıyor.

İkinci olarak duştan sonra kullanılıyor. Saçınızdaki fazla nemi aldıktan sonra ihtiyacınız kadarını saçın boy ve uçlarına uygulayın ve daha sonra fön ve düzleştirme işlemi yapın. Öncelikle besleyici ve onarıcı bir ürün. Mis gibi kokuyor. Kabaran ve elektriklenen saçlar için ideal, ince telli saçlara dolgunluk veriyor, çok güzel düzleştiriyor, saçı yumuşacık yapıyor. Üstelik de parlak bir görünüm veriyor, saçı fönsüz bile dümdüz yapıyor.. Saçı uzatmasının yanı sıra, dökülmesini önlemeye de yardımcı oluyor. Efsane ürün.

SINOZ SPF 50 ULTRA YÜKSEK KORUYUCU VÜCUT GÜNEŞ KREMİ- NEMLENDİRİCİ HASSAS
BAKIM SPREY

Emilimi kolay, beyazlık bırakmıyor, yağlı his bırakmıyor, kokusu da dokusu da çok güzel. Aynı zamanda yüksek UVA/UVB koruması var. Suya dayanıklı, E vitamini içeriyor, kısaca tam bir yaz aşkı. Beyaz tenli ve hassas ciltliler için ideal bir ürün…

BIOTEN-SKIN MOISTURE 24H NEMLENDİRİCİ JEL KREM NORMAL VE KARMA CİLTLER İÇİN

%100 doğal ayva özü içeriyor ve prebiyotikler ile zenginleştirilmiş bir yapısı var. Hafif jel dokulu bir krem ve cilde yağlılık hissi vermeden 24 saate kadar nem sağlıyor. Vegan bir ürün ve cam kavanozda. Az bir miktar yetiyor ve yüzü yumuşacık yapıyor, nemlendirmesi çok güzel, kokusu muhteşem. Karma ve yağlı ciltler mutlaka bir şans vermeli.

PAYLAŞ