Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Portekizli şeften imza lezzetler Octo’da!

Karaköy Octo
PAYLAŞ

Şehrin ikonik ve tarihi yapılarını tek bir pencereden sunan Karaköy’ün yükselen restoranı Octo’nun Portekizli şefi Jorge Lavos Costa’nın hazırladığı yaz menüsü ile benzersiz bir deneyim sizi bekliyor.

Octo – Karaköy JW Marriott Istanbul Bosphorus 9. kat

Benzersiz manzarası ve terasıyla, Karaköy’ün yeni değeri JW Marriott Istanbul Bosphorus’un 9. katında yer alan, İstanbul’ın yeni restoranı Octo, unutulmaz bir yemek deneyimi ve özgün tasarımı ile öğle ve akşam yemekleri için taze, doğal ve yerel malzemelerden oluşan benzersiz bir menü sunuyor. Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Haliç, Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü’nün tek bir pencereden görüldüğü, Adalar’a kadar uzanan benzersiz manzaraya sahip olan ve dört bir yanı açılabilir olan restoranda kendinizi bir geminin güvertesinde gibi ferah hissedebiliyorsunuz.

Octo’nun Portekizli şefi Jorge Lavos Costa, herkesin kolaylıkla erişebileceği, yüksek kaliteli deniz ürünlerinden oluşan imza lezzetlerin yer aldığı menüsü ile yerel deniz ürünleri mirasını bölgenin meze kültürüyle birleştiriyor. Paylaşımlık lezzetlerden oluşan menüde; Portekiz usulü ahtapot salatası, morina balığı kroket, Portekiz usulü yeşil çubuk fasulye tempura ve fırında ahtapot gibi alternatiflerin yanı sıra, son zamanlarda çok popülerleşen Churros ve menüye yeni eklenen Çilekli Pavlova bulunuyor. Yemek menüsünün dışında sunduğu atıştırmalıklarla ve artisanal kokteylleri ile Octo’nun barı da hem yemek öncesi hem de yemek sonrası için keyifli bir deneyim sunuyor.

“Deniztarağı Sahili” anlamına gelen “Praia da Viera” isimli bir sahil kasabasından gelen Portekizli şef Jorge Lavos Costa: “Yerel üretime saygı duymak, restoranımı çevreye duyarlı hale getirmek ve sürdürülebilir olmak savunduğum şeyleri özetliyor.” diyerek tariflerin köklerine olan bağlılığını da vurguluyor. Büyük annesi ile mutfakta geçirdiği uzun zamanların sonrasında Portekiz mutfağına özgü tarifleri öğrenen ve geliştiren Jorge Lavos Costa, mutfaktaki becerilerini Octo misafirlerine sunmaya hazır.

PAYLAŞ
Exit mobile version