Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Sanatçı Özge Gürkan’ın Resimleri Dünyanın Önde Gelen Etkinliklerinde İzleyicilerle Buluşuyor.

PAYLAŞ

Hub Design New York sanatçısı olarak ülkemizi yurt dışında yer aldığı sergilerde temsil eden sanatçının çalışması Mart 2021’de gerçekleşecek Canvas London International Art Fair’de sergilenecek.

Türkiye’de soyut dışavurum alanındaki resimleri ile genç kuşağın dikkat çeken ismi Özge Gürkan, çalışmalarını yurt dışına taşıyor. Türkiye’de katıldığı sergilerde beğeni kazanan sanatçının eserleri dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinde sergileniyor. Yurt dışında Hub Design New York tarafından temsil edilen Gürkan’ın ‘Subliminal’ isimli eseri mart ayındaCanvas London International Art Fair’de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Özge Gürkan London Art Fair’de sergilenecek eserinde bastırılan duygulara ve bilinç altımızda saklı kalan arzulara vurgu yapıyor.

Şubat ayında Contemporary Venice International Art Fair’e katılan ve ‘Rebel’ isimli eseriyle sanat tutkunlarının beğenisini kazanan sanatçı London Art Fair’de sergilenecek ‘Subliminal’ adlı çalışmasında kullandığı özgün tekniği ile ön plana çıkıyor.  

Çok katmanlı çalışmalarıyla ve insan ruhuna dokunan anlatımlarıyla dikkat çeken sanatçı eserlerinde kadınlardan ilham alıyor. Soyut olarak kadınların üzerindeki baskıları, dayatılan zorlukları eserlerindeki zincirlerle simgeleyen Gürkan, kullandığı çok katmanlı renklerle de kadının içindeki renklere vurgu yapıyor ve eserlerinde kadınların renklerini göstermek için bu zincirleri kırmaları gerektiğini yansıtıyor.

Özge Gürkan eserlerine eğitimini aldığı hat sanatından da etkiler katarak kendine özgü bir teknik kullanıyor. Türkiye’de resimleri İstanbul 360, Love Festival’de ve Four Seasons Hotel Bosphorus’ta sergilenmekte olan sanatçı mart ayında Atölye Cer’de açılacak sergide, nisan ayında ise Contemporary Istanbul’da ‘Broken’ isimli eseri ile yer almaya hazırlanıyor. 

Yurt dışı temsilciliği Hub Design New York tarafından yürütülen Özge Gürkan aynı zamanda İyilik için Sanat Derneği’nin oluşumu Atölye Cer bünyesinde sanatçı olarak yer alıyor ve Sanat Seninle Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. 

PAYLAŞ
Exit mobile version