Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Vans’ten Amerika’nın En Sevilen Ailesine Övgü: Vans X The Simpsons

Vans X The Simpsons
PAYLAŞ

Vans x Simpsons Koleksiyonu, Ayakkabı, Tekstil ve Aksesuardan Oluşan Radikal Koleksiyonu İle Karşınızda

Kendi başına bir Amerikan ikonu olan Vans, bu son iş birliğini Amerikan kültürüne saygı duruşunda bulunmak için kullanıyor. Banliyö aile yaşamına eğlenceli bir bakış açısı getiren televizyon dizisi The Simpsons, 30 yılı aşkın süredir pop kültürün bir parçası oldu. Bu sezon Vans, tarihi diziden ikonik anları yansıtan ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonuyla The Simpsons’ı onurlandırıyor.

Vans x Simpsons koleksiyonu, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan Simpsons ailesini hayranlarının takdir edeceği kareler ve referanslarla kutluyor. Koleksiyondaki önemli parçalardan ikisini Sk8-Hi ve Chukka Pro oluşturuyor. Simpsons ailesinin tüm fertleri, tanıdık mavi ve sarı tonlardaki ikonik checkerboard baskılı Sk8-Hi’ın üzerinde kendilerine yer buluyor.

Erkekler için olan Chukka Pro 10 yaşındaki şakacı Bart Simpson’a bir saygı duruşu niteliğinde. Ayakkabının yan taraflarında Bart şeklinde bir kafatası ile çaprazlanmış kemik siluetleri yer alıyor. Bart Chukka Pro şehirde kaykay yaparken ihtiyaç duyulan ek dayanıklılık için Vans Duracap ™ ile güçlendirilmiştir. Bart’ın şakaları, Sk8-Low stilinin kırmızı tuğla baskılı yan kısımlarının üzerine “El Barto” imzalı grafiti tarzında yapılmış bir Bart otoportresi ile koleksiyonda kendini gösteriyor.

8 farklı tarzda ayakkabı stili, sevilen Simpsons karakterlerine saygı duruşu niteliğinde koleksiyonda yer alıyor. Moe ve Bouviers karakterleri Old Skool stilde kendilerine yer bulurken, Scratchy ise Era’da karşımıza çıkıyor. Lisa, lavanta renkli bir Sk8-Hi’de yer alırken, Bay Plough haklı olarak Sk8-Hi MTE stilinde hayat buluyor. Ayakkabı koleksiyonunun son parçaları ise, ünlü Homer Simpson donutlarından esinlenen pembe renkli Slide-On sandaleti ve kaykay yapmaya çok uygun Slip-On Pro’dur.

The Simpsons hayranları koleksiyonun tekstil tarafında, pek çok kadın ve erkek parçaları bulabiliyorlar.

Lisa Fleece, mor renkli, raglan kollu ve ön ve arka tarafında parlak “Lisa Simpson for President” yazısına sahip bir polar üstte karşımıza çıkıyor. Buna eşlik eden Simpsons Check Sırt Çantası, Vans’in ikonik checkerboard baskısının The Simpsons’tan esinlenilmiş sarı renkli versiyonunun üzerine, Lisa’nın yakın çekim portre baskısına ve ön fermuar cebinde kauçuk bir logo yamasına sahip. Lisa’nın parçaları, “Lisa 4 Prez” baskılı kısa kollu tişört ile uyumlu bir şapka ve bel çantası ile tamamlanıyor.Erkek giyiminde ise, The Simpsons kısa kollu tişört, göğüs kısmında bir logoya sahip olup, arka tarafındaki aile portresi şovun ünlü kanepe fotorafına bir övgü sunuyor.

Koleksiyon, Simpson ailesinin bütün fertlerinin yer aldığı ve kollarında logoların yer aldığı beyaz ve siyah renkli kapüşonla tamamlanıyor. Göze çarpan bir diğer parça ise; arkasında ve önünde bir Bart kafatası baskısı bulunan mavi kapüşonlu. The Simpsons uzun kollu tişört, elinde sprey boya tutan “El Barto”yu ağırlarken, örme kısa kollu tişört Bart Simpson kafatasları ve kemikleri ile dolu.

Torrey Ceket, Vans checkerboard baskısı üzerinde süzülen kafa desenlerinden oluşuyor, aynı baskı sağ kolda da devam ediyor ve aynı desenlere sahip OldSkool III Aile Sırt Çantası ile tamamlanıyor. Sol kolunda Krusty Burger logoları bulunan parlak sarı uzun kollu bir tişörtte Krusty öne çıkıyor. Koleskiyondaki, kısa kollu tişörtler sarı checkerboard bucket şapka veya parlak kırmızı El Barto snapback ile tamamlanabilir. Gerçek bir Simpson görünümü için ise Simpson checkerboard çoraplarını da unutmayın.

PAYLAŞ
Exit mobile version