Site icon Türkiye'nin Yeni Kadın Moda Dergisi – NYXmag

Yeni Başlangıçların Habercisi ‘FLU’

PAYLAŞ

Moda ve tasarım serüveninde 30 yılı geride bırakan Özlem Süer, 2021 İlkbahar – Yaz gelinlik koleksiyonu içinde yer alan FLU koleksiyonunu tanıttı. Süer “Yeni dünyanın yeni konseptlerinden alınan ilhamla gerçekleştirdiğimiz çekimde baharın gelişiyle yeni başlangıçlar ve Doğa Ana’nın yeniden canlanması temalarını öne çıkardık. Koleksiyona materyal ve materyalin üstüstelik hissiyle flu bir şiirsel dili ve görselliği hakim kıldık. Aynı zamanda parlak beyazdan inci beje uzanan ton geçişlerini, ışık yansımaları ve parıltılarla zenginleştirdik. Yarı transparan bu his, renk skalasında olduğu gibi modellerin heykelsi formlarında yeniden tanımlandı. Flu geçişlerle ve rüya gerçek arası imajların vurgulandığı çekim performansında dört farklı hayattan (Bütüncül Bale Sanatçısı – Ayça Anıl, Modern Dansçı – Alara Mortazavi, Tasarım Eğitimi Gören Genç Bir Model – Naz Sancaklı, Deneyimli Model – Anastacia Guseva) ilham aldık. Uçuşan tüllerin hafifliğini glam işlemeler tamamladığı, saç aksesuarları ve seçkin takıların minimal görüntüyle tezat bir elegans yarattığı çekimde yeni dünyanın yeniden tanımlanan gelinlikleri yer buldu” dedi.

Karantinada Sıkılan Ruhumuza Gelinlikler İyi Gelecek

Özlem Süer White 2021 İlkbahar – Yaz Koleksiyonunda farklı kol detaylı, Retro çan kollu veya büyük kabarık (puffy) kollu gelinlikler yer alıyor. Oyuncaklı ışıltılardan, pastel siluetlere, statement kollardan fiyonklara kadar pek çok ikonik trend hayatımızda olacak.

Renk tonlarında ise beyaz saltanatını yer yer bebek pembesi, pudra ve mavi tonlarına bırakacak. Üst üste inci tonlamalarıyla hafif pastelsi yaklaşımlarla katlı tüller, çok özel inci tonlamalarıyla işcilikli, farklı sırt detayları ile uzanan kuyruk etkileri gelinleri ardından izlenmeye değer kılacak başka bir zarafet olarak ortaya çıkacak. Yeni koleksiyonunda alışık olmadığımız sırt detayları düğmeler ve dev fiyonklarla sergileniyor. Her zamankinden daha uzun etekler özlenen ihtişama verilen bir selam gibi. Dantel de modern yorumlarıyla koleksiyon içinde yer alıyor. Pelerin ve kaftan gibi extravaganza etkiler taşıyan gelinlik tamamlayıcıları da 2021 yılının karakteristik detaylarından. Kol ve omuz detaylarında olduğu gibi yaka ve boyunda da heykelsi, alışılmadık formlar zarafeti gözler önüne seriyor. Tüm bu ihtişam ve karakteristikliğe ek olarak süper şık ve yalın ikili takımlar ile nikah elbiseleri de yılın trendleri arasında yer alıyor.  

FLU Künye

Video:                  Serhat Özdemir

Fotoğraf:             Kıvanç Batuhan Tarhan

Modeller:            Alara Mortazavi, Ayça Anıl, Naz Sancaklı, Anastacia Guseva

Saç Makyaj:        Sabit Akkaya

Çiçekler:              Rosa Nigrum

PAYLAŞ
Exit mobile version