100 Saat Etkili Nemlendirici ile Daha Mutlu Ciltler

Writer: NYX Magazine

Date: 20/09/2021

PAYLAŞ

Yaz mevsiminin sona ermesiyle şehre dönüş temposunda yorgun düşen cildini, yaklaşan soğuk havalara karşı korumak için Clinique Moisture Surge, cilt bariyerini güçlendirici yepyeni bir formül geliştirdi. Cilt bariyerini sadece 4 haftada %37 oranında güçlendirmeyi vaadeden jel kremli nemlendirici, her mevsim ışıldayan sağlıklı ve mutlu bir cilt sunuyor.

Sonbaharla birlikte hassaslaşan ve kuruyan ciltlerin vazgeçilmezi olan Clinique Moisture Surge, yüzünüzü yıkadıktan sonra bile 10 kat derinliğe kadar ulaşabilen, canlı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmak için 100 saat boyunca nemlendirme sağlayan yepyeni bir formül geliştirdi. Deneyen kadınların %95’inin cildini daha sağlıklı bir görünüme kavuşturduğunu söylediği Aleo Vera Özlü formülüyle Moisture Surge, yeni favorileriniz arasına girmeye hak kazanıyor. 

Moisture Surge, pandemi ile hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler altında ışıltısını yitiren cildi içindeki doğal içerikler ve otomatik yenileme teknolojisi ile canlandırıp ve güçlendiriyor. Şehrin yoğun temposunda bile neme doymuş, canlı ve sağlıklı görünen, kendini sürekli olarak yeniden nemlendirecek formülü ile parıldayan mutlu bir cilt sunuyor.

Ne İşe Yarıyor: 

Aloe Vera Özü Fermenti

 • YENİ özel Aloe Vera Özü Fermentimiz, etik kaynaklar kullanılarak sertifikalı organik Aloe Özü Tozu, Laktobasil, ve Aktif Aloe Suyu kullanılarak oluşturulmuştur. Eşsiz fermantasyon sürecimiz, bu aktif maddeleri cilt tarafından emilen, besin açısından zengin, biyolojik açıdan kullanılabilir bir bileşene dönüştürür. Aloe Vera Özü Fermenti, cildin nemi korumasına yardımcı olur.
 • Aloe Özü Tozu – polisakkaritler açısından zengin ve fermantasyon işlemi sırasında besin kaynağı görevi gören sorumlu kaynaklardan sertifikalı organik Aloe.
 • Laktobasil – Aloe Özü ile beslenen ve fermantasyon işlemi sırasında biyolojik olarak dönüştürülen probiyotik bir maya.
 • Aktif Aloe Suyu – Aloe Vera Özü Fermenti hazırlamak ve büyütmek için kullanılır. Saf su, aloe barbadensis yaprağı özü ile aşılanır, ardından cildinizin yatkınlığını arttıran hem pozitif hem de negatif iyonik yükleri tutmak için güçlü bir etkileşim sağlar.

Hyalüronik Asit

 • Hyalüronik asit, önceki Moisture Surge 72 Saat Nem Koruma formülü de dahil olmak üzere tüm Moisture Surge ürünlerinde bulunan önemli bir bileşendir. Bu düşük molekül ağırlıklı parçacıklar, cildin nem tutma kapasitesini arttırmak için epidermise etkili bir şekilde nüfuz eder. Bu, su moleküllerini cilte tutmak için bir ‘nem deposu’ oluşturur.

Otomatik Yenileme Teknolojisi

 • Kafein ve Aktif Aloe Suyu ile formüle edilen bu teknoloji, cildin doğal iyonik ‘su pompalarını’ tetikleyerek cilde derinlemesine nüfuz eden kesintisiz nemlendirme için kendi nem kaynağını oluşturmasına yardımcı olur. 

NemTutucu Süper Matrix

 • Bu görünmez polimer nemlendirici içerik, nemi ciltte tutar ve bunu sağlamak için cilt üzerinde bir nem yüzeyi oluşturur.

Trehaloz + Sorbitol

 • Şekerden türetilen bu bileşenler, cildin hayati nem ile beslenmesine yardımcı olan “stratum corneum” a (korun) derinlemesine nüfuz eder.

Kim için: Her cilt tipi (1, 2, 3, 4)

Nasıl kullanılır: Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere temiz cilde uygulayın. Tek başına ya da maske altında, kuru noktalar üzerinde veya 5 dakikalık maske olarak kullanın. 

Daha Sürdürülebilir Ambalaj: 30ml/50ml/75ml büyüklüğündeki kavanozlar camdan yapılmıştır. Sadece kapağı çıkarın, kavanozu durulayın ve geri dönüşüm kutusuna koyun.

Ciltte görünen değişimler:

1 Uygulamadan Sonra:

 • Nem oranında %174 artış***

     *EMEA dipnot: Ürün 1 kez kullanım sonrası hemen değerlendirildikten sonra 19 kadın üzerinde yapılan klinik testler

 • Cilt parlaklığında anında iyileşme (panelistlerin %100’ü cilt parlaklığında iyileştirme gösterdi)
 • Nemini kaybetmiş cilt, besleyici nemlendirme ile yatıştırılır ve rahatlar.

100 Saat Sonra:

 • Yüz yıkandıktan sonra bile cilt sürekli olarak nemlendirilir.

4 Hafta İçerisinde:

 • Cildin bariyer gücünde %37 iyileşme
 • Daha dengeli cilt mikrobiyomu
 • Ince kuru cilt görünümünde gözle görülür iyileşme

Deneyenler Ne Diyor: 

1 Hafta Sonrasında:

Kadınların %99’u cildinin derinlemesine nemlendiğini söyledi**

Kadınların %95’i cildinin canlı göründüğünü söyledi**

Kadınların %91’i cildinin parlak göründüğünü söyledi**

Kadınların %98’i cildinin daha esnek olduğunu söyledi**

Kadınların %95’i cildini daha sağlıklı hissettiğini söyledi**

*Cilt yüzeyine; 30 dakika sonrasında laboratuvar ortamında test edilmiştir. 

**Ürünü 1 hafta kullandıktan sonra 110 kadın üzerinde yapılan tüketici testi.

***EMEA dipnot: Ürün 1 kez kullanım sonrası hemen değerlendirildikten sonra 19 kadın üzerinde yapılan klinik testler.

PAYLAŞ