1970’lerin Tasarımlarında Anahtar Parçalar

Writer: NYX Magazine

Date: 11/03/2024

PAYLAŞ

1970’ler stili, H&M Studio S/S 24 koleksiyonuna özel modern dokunuşlar ile güncellenerek İlkbahar – Yaz sezonunda yeniden ön plana çıkıyor. Sanatçıların rahat ve gösterişli tarzlarından ilham alan koleksiyonun temelini; oversize takımlar, uzun elbiseler, dökümlü şık parçalar ve görkemli aksesuarlar oluşturuyor. H&M Studio S/S24 koleksiyonu 12 Mart tarihinde hm.com.tr’da online olarak satışa sunulacak.

Modern bir gardırop nasıl oluşturulur? H&M Studio S/S24 koleksiyonu için, tasarım ekibi olarak üzerinde yoğunlaştığımız başlıca soru buydu. Büyük kültürel değişimlerin yaşandığı 1970’lerin eşsiz stilinin yapı taşlarını yeniden ele almaya karar verdiğimizde, bunu ele alırken kişilerin kendini ifade etmeye de teşvik edecek çok yönlü şekillerle özel olarak yeniden tasarlamak istedik.” diyor  H&M Kreatif Danışmanı ve Kadın Giyim Tasarım Müdürü Ann-Sofie Johansson.

ANAHTAR PARÇALAR

Rahatlık ve özgürlüğü ilke edinen S/S 24 koleksiyonu, zamansız gardırop parçalarını güncel detaylarla yeniden canlandırıyor. Vücudu saran turuncu maksi elbiseyle dikkatleri çekerken, vintage görünümlü, vücuda oturan şık denim pantalonla da özgürce dolaşmanızı sağlıyor. Titizlikle hazırlanmış pantolon ve krem rengi dik yakalı modern bluzun üzerine bebe mavisi deri ceketle, modern şıklığı tam anlamıyla yakalarken, elmas taşlarla kaplanmış renkli takım ile de şık ve rahat olmak amaçlanıyor. H&M Studio arşivinden güncellenerek yeniden tasarlanan keskin vatkalı blazer ceket ve adeta bir retro görünüme sahip yılan derisi baskılı mini elbiseyle gece davetlerinizde zamansız parçaların eşsiz uyumunu yakalamanızı sağlıyor.

H&M Studio S/S 24 koleksiyonu maceraya duyulan özlemi ifade ediyor. Yola çıkan bir 1970’ler sanatçısını, seyahat ederken ve yol boyunca gardırobu için parçalar toplarken yaratıcı bir ruh olarak hayal ettiğimiz bu özel koleksiyon; vintage esintili kargo yelek’ten, rüya gibi elbiselere, kıyaferlerinize özel bir dokunuş olarak ekleyeceğiniz, istediğinizde kolye, istediğinizde ise; kemer olarak kullanılabileceğiniz çok yönlü kullanılabilecek aksesuarlara kadar birçok özel tasarımı sizlerle buluşturuyor.” diyorH&M Studio Konsept Tasarımcısı Linda Wikell

AKSESUARLAR

Modern diz üstü çizmeler, yılan derisi baskılı ve alçak topuklu modeli ile yumuşak materyal geçişleriyle, bej napa deri ile yeniden yorumlanıyor. H&M Studio arşivinden yeniden yorumlanarak ortaya çıkan büyük deri yılan deri baskılı çanta ile yeniden yorumlanarak, daha küçük bir boyutta günlük kullanımlarınız için harika bir seçenek haline geliyor. Cesur ve her kombin için uyarlanabilecek çok yönlü; kemer ya da kolye olarak kullanılabilecek metalik uçlu aksesuar, elmas ışıltısına sahip gösterişli yüzük ve yine H&M Studio arşivinden esinlenerek ortaya çıkan düğümlü elmas görünümlü küpeler ile cesur ve gösterişli olmayı sağlıyor.

MATARYELLER

Kaliforniya’nın tozlu altın ovaları ve Berlin’in keskin mavi gökyüzünden esinlenilerek oluşturulan toprak rengi renk paleti, zaman zaman parlak renklerle canlandırılıyor. Koleksiyon, daha sürdürülebilir malzemelerle üretilmiştir. Uzun ömürlü kullanımlara uygun olan, yüksek kaliteli ürünleriyle de sürdürülebilirliğe önemli bir vurgu yapıyor. Krom içermeyen deri ve birinci sınıf yün; giyim, dış giyim ve aksesuarları kapsarken, organik pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester de diğer parçalarda yer alıyor. Koleksiyon parçalarından olan tek omuzlu siyah bluz, pamuk ve geri dönüştürülmüş tekstillerden elde edilen bir selüloz elyaf olan infinna karışımından yapılmıştır. Geri dönüştürülmüş pirinç ve çelik’ten üretilen özel aksesuar ve bir çift güneş gözlüğü de materyallerin özel hikayesine vurgu yapacak şekilde koleksiyonda yer alıyor.

PAYLAŞ