2025’in Rengi Açıklandı; “Future Dusk”

Writer: NYX Magazine

Date: 04/01/2024

PAYLAŞ

Bebek ve çocuk dünyasına dair tüm yeniliklerin bir arada sergilendiği CBME Türkiye fuarı, dünyanın lider trend belirleyici firması WGSN’i, konuk etti. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen WGSN Trend Semineri’nin sabah oturumunda lise ve üniversitelerin moda tasarımı bölümünde okuyan öğrenciler, trendlerin nasıl belirlendiğine yönelik püf noktaları, işin uzmanından dinledi. Fuar kapsamında düzenlenen etkinliğin ikinci seansında ise 2010 – 2025 doğumluları kapsayan Alfa kuşağının giyim ve aksesuar trendleri konuşuldu. Seden Ünlü’nün (WGSN Türkiye Satış Müdürü) gelecek senenin sonbahar & kış sezonuna ilişkin makro trendler, renkler, anahtar ürünler, aksesuarlar ve ayakkabılara dair ipuçlarını paylaştığı seminere, sektör profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi.

2025’in rengi açıklandı; “Future Dusk”

WGSN olarak Coloro işbirliğiyle gerçekleştirdikleri çalışma sonucu 2025 yılının renginin mavi ile mor arasında yer alan ve değişimi sembolize eden “Future Dusk” olarak belirlendiğini açıklayan Seden Ünlü, bebek ve çocuk modası konusunda ufukta büyük bir değişim olduğunu vurguladı. Ünlü açıklamasında; “2025 tasarımlarında ilham verici baskılar, grafikler, ışık oyunları, püskürtme efektleri, fiziksel ve dijital dünyaları birleştiren gerçek üstü ve fütüristik çizgiler öne çıkacak. Geleneksel temalar, yeni renkler ve siluetlerle yeniden işleniyor. Eğlenceli ve ruh halini yükselten, ışıltılı tasarımlar olacak. Ayakkabı ve aksesuarlarda ise kişiselleştirmeye dönük tasarlar söz konusu. Özellikle ayakkabılarda 3 boyutlu ve dokulu yüzeyler dikkat çekiyor olacak. 2025’te sürdürülebilirliği daha da yoğun hissedeceğiz. Bu doğrultuda geri dönüştürülmüş ürünlerin ve doğal malzemelerin sıklıkla kullanıldığı bir sezon bekliyoruz. Tüm bunların dışında her gün yeni bir özelliğini keşfettiğimiz yapay zeka da 2025 bebek ve çocuk modasına damga vuracak” dedi.

80’ler ruhunu 2025 bebek ve çocuk modasında göreceğiz

Son dönemde nostaljiye olan ilginin 2025 çocuk modasında da yansıma bulacağını ifade eden Ünlü, “80’ler ruhunu yansıtan stiller, eski kült kahraman karakterler, dönüştürülebilir uzun ömürlü ürünler, üst üste giyilip kolay çıkarılabilen katmanlı kıyafetler, abartılı renkler, dokular ve desenlerin hakim olduğu dijital dünyayı yansıtan ürünler, eğlenceli ve özgür çizgiler, yaratıcı grafikler, zanaat etkisi uyandıran el işi görünümleri, hayatı kolaylaştıran işlevsel tasarımlar, bu dönemin bebek ve çocuk modasında göreceğimiz genel özellikler olacak” dedi.

Bebek ve çocuk dünyasının tüm yenilikleri CBME Türkiye’de sergilendi

WSGN seminerlerine ev sahipliği yapan CBME Türkiye fuarında, bebek ve çocuk dünyasına dair en yenilikçi araç-gereç ve beslenme ürünlerinin yanı sıra, 0-16 yaş çocuk modasına yönelik İlkbahar – Yaz 2024 sezonuna ait koleksiyonlar ile göz alıcı tasarımlar bir arada sergilendi. İstanbul Fuar Merkezi’nde 41’incisi düzenlenen fuarı dört gün boyunca 124 farklı ülkeden 15.412 profesyonel ziyaret etti.

PAYLAŞ