Alışveriş ve Sanat Platformu Birleşti, Peki Ortaya Ne Çıktı?

Writer: Fulden Karayel Okumuş

Date: 12/01/2021

PAYLAŞ

Pandeminin sanat dünyasını olumsuz yönde etkilediği tartışmasız bir gerçek iken bu dönemde şahit olduğumuz yenilikçi işbirlikleri bir o kadar umut verici.

Size yine çok sevebileceğiniz digital bir projeden bahsetmek istiyorum. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol ve Artoloji işbirliği ile Trendyol Sanatı hayata geçirdi. Platform; pandemi koşullarının yarattığı mesafeleri ortadan kaldırarak sanatçılara geniş kitlelere ulaşma fırsatı sunuyor. Evet efendim yanlış duymadınız! Base ve Kolekta’nın kurucularının yeni oluşumu Artoloji, Sanat dünyasına yeni bir soluk kazandırarak 150’den fazla sanatçının binin üzerinde eserini Trendyol üzerinden tüm sanatseverle buluşturuyor. Trendyol, sanatçıların resim, baskı, gravür, fotoğraf, heykel, cam, seramik, illüstrasyon ve grafik alanlarında eserlerine ev sahipliği yapıyor. Peki Trendyol Sanatta hangi sanatçıların eserlerini göreceğiz? Gelin biraz onları inceleyelim.

Nevin Kaygun
Zeynep Bato
Ağıt Uğur Uludağ
Ağıt Uğur Uludağ
Yiğitcan Alper
Yiğitcan Alper
Didem Ünlü
Didem Ünlü
Elif Sicim
Duygu Aydoğan

Ağıt Uğur Uludağ’dan Didem Ünlü’ye, Elif Sicim’den Duygu Aydoğan’a, Emir Furkan Tekkalmaz’dan Çağla Dinler’e, Aleyna Gül’den Başak Cansu Güvenkaya’ya, Betül Güney’den Burak Erim’e, Behruz Kuul’dan Ceyda Kurteş’e kadar birbirinden başarılı sanatçıların her keseye uygun sanat eserlerine ulaşabilirsiniz.

Trendyol Pazarlama İletişimi Direktörü İrem Yılandil

Sanatı ve sanatçıları desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Trendyol Pazarlama İletişimi Direktörü İrem Yılandil, “Her yıl güzel sanatlar fakültelerinden binlerce öğrenci mezun oluyor. Aynı zamanda, sanat dünyasına yeni adım atmış çok sayıda isim var. Sanatçılar, farklı sebeplerden ötürü eserlerini sergilemede güçlük yaşayabiliyor. Ayrıca pandemi koşulları sanatçıların ve sanatseverin buluşmasının önündeki en önemli engellerden biri oldu.  Bu noktada, biz de Trendyol olarak bu olanağı Trendyol Sanat ile onlara sunmak istedik. Platformumuz üzerinde sanatçılara bir alan açarak, geniş kitlelerle buluşmalarını sağlayacağız. Sanata gönül veren sanatseverler de yeni sanatçılar keşfedilebilecek, eserleri yakından inceleyebilecek. Zaman ve mekan sınırlarını kaldırarak sanatı her an ve herkes için ‘ulaşılabilir’ hale getiriyoruz.  Tüm Türkiye’yi sanat ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sanatçıların eserleri, Trendyol mobil uygulamamızdan ve  internet sitemizden ziyaret edilebilecek” dedi.

Aleyna Gül
Aleyna Gül
Behruz Kuul
Betül Güney
Burak Erim
Başak Cansu Güvenkaya
Ceyda Kurteş
Çağla Dinler
Emir Furkan Tekkalmaz
Meltem Sırtıkara
Sümeyra Yüce

Trendyol ile hayata geçirdikleri işbirliğinin pandeminin etkilediği sanat dünyasına yeni bir soluk getireceğine inandıklarını belirten Kolekta ve Base ile artoloji kurucularından Ali Kerem Bilge, “Hayatın her alanında, evimizde, işyerimizde, yaşamımızda bizimle birlikte olan sanat, ruhumuzu zenginleştiren, herkesin ulaşabilmesi gereken en önemli değerlerden biri. İnternet aracılığıyla sanata ulaşmak isteyen kitleler arttıkça, sanat için dijital olarak da bir araya gelmenin önemli olduğuna inanıyoruz. Trendyol’un bünyesine eklediği  ‘Trendyol Sanat’ kategorisi için artoloji isimli yeni online güncel sanat oluşumumuzu hayata geçirdik. Türkiye’nin farklı illerinden, fotoğraf, resim, baskı, illüstrasyon, heykel, cam ve seramik gibi farklı disiplinlerde sanat üreten genç ve yeni sanatçıların eserlerini daha geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla yola çıktığımız bu oluşumda, 150’yi aşkın sanatçının 1000’e yakın eserini bir araya getirdik. Türkiye’de her gün milyonlarca insanın çok aktif olarak ziyaret ettiği ve tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılayabileceği Trendyol’da, hayatımıza dokunan, dahil olan ve yaşamımızın bir parçası haline gelen sanat eserlerinin de yer almasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yeni oluşumun, sanatı ve sanatçıları daha ulaşılabilir kılarken, sanatı  herkesin hayatına dahil etmek için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Trendyol Sanat, sanatı geniş kitlelerle buluşturacak”

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından Trendyol’un sanat alanındaki girişiminden büyük mutluluk duyduklarını belirten Ali Kerem Bilge sözlerine “Buradaki değerli işbirliğimiz ile Türkiye’deki milyonlarca eve sanatı ulaştıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Özellikle hem ülke hem de dünya olarak geçtiğimiz bu zor dönemde Trendyol Sanat’ın sanatçıların sanat üretimine devam etmesine katkıda bulunmak yolunda önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Trendyol üzerinden geniş kitlelere ulaşan sanatçılar sanat üretimlerini sürdürerek, sanata katkı sağlamaya devam edecek. Trendyol Sanat’a dahil olmak isteyen sanatçılar info@artoloji.com.tr üzerinden mail yoluyla portfolyolarını bize ulaştırabilirler” diye devam etti. 

PAYLAŞ