Anneyle Meksika Zamanı

Writer: NYX Magazine

Date: 02/05/2023

PAYLAŞ

Şehrin Meksikalısı Ranchero, Mayıs’ta tüm anneleri, birbirinden özel yerel lezzetlerine eşlik eden ambiyansıyla, adeta okyanus ötesine götürüyor. Mekan, 14 Mayıs Pazar Günü misafir edeceği annelere, bir Meksika klasiği olan Fajita’dan, birer lezzet şölenini andıran rengranek tacolara, burritolardan burgerlere kadar oldukça zengin bir mönü sunuyor. Üstelik Ranchero’da vejeteryan ve vegan anneler için de alternatifler bulunuyor. Bu özel günde anneleriyle beraber keyifli bir Meksika deneyimi yaşamak isteyenler, Ranchero’nun İstanbul ve Ankara’daki şubelerinde rezervasyon yaptırabilir.

Ataşehir Watergarden’da Tacos Family

Ranchero’nun İstanbul’daki Ataşehir Watergarden şubesinde, Anneler Günü’ne özel bir atölye etkinliği gerçekleştirilecek. Tacos Famiy isimli atölyeye katılan çocuklar, babalarıyla birlikte anneleri için birbirinden özel tacolar hazırlayacak.

Meksika’nın köklü tarihini, renkli kültürünü ve dünya mutfakları arasında apayrı bir yere sahip birbirinden özel lezzetlerini ülkemize taşıyan Ranchero, misafirlerini Türkçe karşılığı “gelenekleri kutla” anlamına gelen “Celebra La Tradicion” sloganıyla karşılıyor. Okyanus ötesinden gelen sıcak Latin ezgileri, egzotik içecekler ve eşsiz bir ambiyans eşliğinde Meksika mutfağının orijinal tatlarını denemeye gelenler, mekanı her ziyaret ettiklerinde bu kadim kültürü tekrar yaşarken, Ranchero’da yemek, adeta bir kutlama haline geliyor.

PAYLAŞ