Avon Hayvanlar Üzerinde Deneye Son Veren Şirketler Arasında Olduğunu Açıkladı

Writer: NYX Magazine

Date: 18/04/2021

PAYLAŞ

Güzellik ve kozmetik sektöründe dünyanın ileri gelen doğrudan satış şirketlerinden Avon, bir bilgilendirme yayınlayarak hayvanlar üzerinde deney yapılmasına son verilmesinde öncü oldu.

Avon’un yaptığı bilgilendirme şu şekilde:

Avon olarak tüm çalışmalarımızı “Dünya için çalışan en iyi güzellik şirketi olma” vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyor ve yarınlara daha yaşanabilir bir gezegen bırakmayı amaçlıyoruz. İnsan haklarına olduğu kadar hayvan haklarına da sonuna kadar sahip çıkıyoruz. 

Dünya çapında faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda hayvanlar üzerinde deneyleri sonlandıran ilk global güzellik şirketiyiz. Otuz yılı aşkın süredir, güvenlik testlerinde hayvanların kullanılmadığı yaklaşımlar geliştirmek için aktif olarak çalışıyoruz. Ürün güvenliğini kanıtlamak için hayvanlar üzerinde test yapılması gerektiğine inanmıyoruz ve dünyanın hiçbir yerinde ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) Derneği tarafından oluşturulan ‘Yasal Düzenleme Değişikliği için Çalışanlar’ listesine yönelik akreditasyon alan şirketler arasında yer alıyoruz. PETA’nın onayı, hayvanların kullanılmadığı yöntemlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi konusunda uzun zamandır sürdürdüğümüz çalışmaları teyit etmekle kalmıyor, aynı zamanda Avon’un aylar süren görüşmeler sonucunda geliştirilen değişime önderlik etme konusundaki köklü taahhüdü ve istekliliğinin anlaşıldığını da gösteriyor.

Ürün güvenliği felsefesini “hayvan haklarına saygı” odağında sürdüren bir güzellik şirketi olarak, bu konuda yürüttüğümüz çalışmaların dünya çapındaki düzenleyici kurumlar tarafından kabul görmesini desteklemek için, In Vitro Bilimler Enstitüsü ve Uluslararası İnsani Toplum Derneği (HSI) gibi kurumlarla da işbirliği yapıyoruz.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

PAYLAŞ