Bağışıklığı güçlendirmede yeni trend: Detoks tatili

Writer: NYX Magazine

Date: 20/04/2021

PAYLAŞ

Küresel salgın tatil alışkanlıklarını da değiştirdi, sağlık tatilleri bir adım öne çıkmaya başladı. Özellikle bağışıklıklarını güçlendirmek isteyenler sağlıklı yaşam merkezleri ve detoks otellerine yöneldi. 

Pandemi sonrası iş ve özel yaşamda yeni alışkanlıklar geliştiren bireyler, değişim rüzgarına tatilleri de dahil etti. Sağlık, tatil tercihlerinde eğlencenin önüne geçerken, özellikle sağlıklı yaşam merkezleri ve detoks otellerinde tatil yapmak, yükselen trendler arasındaki yerini aldı. Öyle ki birçok sağlık otelinde ancak 2 ay sonrasına rezervasyon yapılabiliyor. Bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve COVID-19 sonrası yenilenmek isteyenlerin “iyi hissettiren” otellere yöneldiğini belirten TheLifeCo Wellbeing Program Koordinatörü Mirey Yuhay, ‘“Detoks evde de yapılamaz mı?’ diyenler olabilir. Kişiye özel ve doktor kontrolünde bir programla, birkaç günde tüm bedeninizi arındırabilirsiniz. Bunu da ancak uzman desteğiyle yapabilirsiniz” dedi.

Detoks tatili bağışıklığı güçlendiriyor

Sağlık tatillerinin katkılarına değinen Mirey Yuhay, “Seneler içinde sağlayacağınız bağışıklık güçlendirici etkiyi Ozon, Glutatyon ve damar yoluyla verilen C Vitamini gibi takviyelerle kısa sürede kazanıyorsunuz. İdeal kiloya ulaşmayı da destekleyen sağlıklı yaşam merkezleri, pandemi sonrası artan stres ve kaygıya karşı da çözüm sunuyor. Meditasyon seansları, sağlıklı yaşam söyleşileri ve birebir uzman görüşmeleriyle desteklenen bir detoks tatili, stres yönetiminden, depresyon ve anksiyeteye kadar her konuda baştan aşağı bir arınma ve yenilenme getiriyor” dedi.

Sağlıklı yaşam pazarı 1,5 trilyon doları aştı

McKinsey tarafından yapılan araştırmaya göre, dünya genelinde sağlıklı yaşam pazarı 1,5 trilyon doların üstünde büyüklüğe ulaştı. Hem tüketici ilgisinde hem de satın alma gücündeki artış sayesinde pazar her yıl %5 ile %10 arasında büyümeye devam ediyor. COVID-19 salgınıyla birlikte sağlık konularında artan hassasiyet de araştırmalara yansıyor. İnsanların %79’u sağlıklı yaşamın önemli olduğuna inandığını belirtirken, %42’si ise bunu en önemli öncelik olarak kabul ettiğini söylüyor.

Sağlıklı yaşam trendinde başarılı bir Türk markası

İnsanların kendini yenilemesine alternatif bir kapı aralayan detoks otellerinin arasında TheLifeCo Wellbeing, bir Türk markası olarak dikkat çekiyor. Avrupa’nın en çok tercih edilen sağlıklı yaşam merkezlerinden biri olarak 15 yıldır hizmet verdiklerini belirten Mirey Yuhay, “TheLifeCo Wellbeing sağlıklı yaşam denilince akla ilk gelen markalar arasında yer alıyor. Bodrum, Antalya ve Phuket’teki merkezlerimizde sağlıklı tatil anlayışı ile sunduğumuz programlar sayesinde yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız. Özellikle pandeminin etkisiyle son dönemde ciddi oranda talep artışı yaşıyoruz. Merkezlerimiz %100 doluluğa ulaşmış durumda. Ancak birkaç ay sonrasına ileri tarihli rezervasyon alabiliyoruz. Dinlendirici bir ortamda, profesyoneller eşliğinde yapılan sağlık tatili boyunca bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda değişim vadediyoruz. Alınan pandemi önlemleri ise şüphesiz ki en üst seviyede. Misafirlerimiz için tamamen güvenli bir ortam oluşturmamız, diğer otellere göre çok daha fazla tercih edilmemizi sağlıyor” şeklinde konuştu.

Türkiyeden ve dünyadan ünlülerin tercihi

TheLifeCo Wellbeing, Bodrum Türkbükü’nde yer alan otelinde ağırladığı isimlerle de öne çıkıyor. Oteli iş insanlarından sanatçılara, sporculardan yoga severlere kadar dünya çapında tanınan pek çok isim tercih ediyor. Merkezin konuk ettiği ünlüler arasında Kate Moss, Naomi Campbell, Rita Ora, Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy gibi isimler yer alıyor.

PAYLAŞ