Bayram Sevincini Evlerimize Getiriyorlar

Writer: NYX Magazine

Date: 07/05/2021

PAYLAŞ

Türkiye’nin atıştırmalık sektöründeki önde gelen şirketlerinden Şölen, 17 marka ve 58 farklı lezzetiyle bu yıl da bayram sevincini evlere taşımaya hazır. Dünya standartlarındaki tesislerinde gıda güvenliğini ve hijyeni odağına alarak el değmeden ürettiği en taze ürünleriyle, bu bayramın da çikolata ve şekerde en fazla ürün çeşitliliğine sahip markası olan Şölen, online satış mağazası Şölen Boutique üzerinden de tüketicilere ulaşıyor. Şölen, bu bayramda 4 bin 500 kişilik ek istihdamla satış noktalarında hizmet verecek.

“Gıda güvenliği ve hijyeni odağımıza alıyoruz”

Bayramlarda tüketicilere taze, kaliteli, lezzetli ürünleri ulaştırmak için büyük bir özenle çalıştıklarını ifade eden Şölen CEO’su Elif Çoban, “İki yıldır alışılagelmiş bayramlardan çok farklı bayramlar geçiriyoruz. Geleneklerimiz arasında önemli bir yere sahip olan bayram ziyaretlerini gerçekleştiremeyeceğimiz için biraz buruk bir bayram geçirecek olsak da Şölen olarak bayramın sevincini ürünlerimizle yaşatmaya gayret ediyoruz. Ürünlerimizi gıda güvenliğini ve hijyeni odağımıza alarak ürünlerimizi el değmeden üretiyor, en taze şekilde tüketicilerimize sunuyoruz. Dünyanın sayılı tesisleri arasında yer alan Türkiye’nin Çikolata Fabrikası’nda üretilen 17 marka ve 58 farklı lezzetimizle bu bayramın da çikolata ve şekerde en fazla ürün çeşitliliğine sahip markasıyız” dedi.

Online satış platformu Şölen Boutique mağazasından da ürünlerinin temin edilebileceğini söyleyen Çoban, “Şık ambalajlarıyla gözlere, tadıyla damaklara hitap eden lezzetli ve kaliteli ürünlerimizin, hem hediye gönderimi, hem de kendi evlerimizde tüketimimiz için güzel bir alternatif oluşturacağına inanıyorum. Şölen Boutique’te ikramlık çikolata seçeneklerimizle de yer alıyor. Tüketicilerimiz bayramlar haricinde bütün yıl boyunca Şölen’in hediyelik portföyündeki lezzetlerine bu kanaldan ulaşabilirler” dedi.

“Bayram ruhunu ve sevincini evlerde yaşatmaya devam edelim”

Bayramı da içine alan kapanmayla birlikte satışlarda bir miktar azalma beklediklerini ancak Şölen olarak planlamalarını buna göre yaptıklarını anlatan Çoban, şunları söyledi: “Bizim için her zaman en öncelikli konu çalışanlarımızın, tüketicilerimizin sağlığı. Özellikle bu dönemde toplum olarak da önceliğimiz bu olmalı. Bununla birlikte sevdiklerimizden ayrı kalacağımız bu sürenin, bizleri onlara daha yaklaştıracağına inanıyorum. Bu yüzden sabırlı olmalı ve bayram ruhunu, sevincini kaybetmeden evlerimizde yaşatmalıyız. Önümüzde, bayramın yanı sıra Anneler Günü de var. Bu özel günlerde ziyaretlerimizi yapamasak da ailesiyle birlikte bayram sevincini evinde yaşamak ve internetten sevdiklerine hediye göndermek isteyenler için çikolata ve şekerlerimizi tüm satış kanallarından sunuyoruz. Tüketicilerimiz de Şölen kalitesini tercih ettikleri için mutluyuz.” 

“Bayramda 4 bin 500 kişiye ek istihdam sağlıyoruz”

Her sene olduğu gibi bu bayram döneminde de istihdam sağlayacaklarını belirten Elif Çoban, tesislerde çalışan 2 bin 400 çalışana ek olarak 4 bin 500 kişinin sahada görev yapacağını belirterek, “Bu arkadaşlarımız stantlarımıza gelen müşterilerimize ürünleri elletmeden, kendileri eldiven ve maske ile çalışarak poşetlere dolum yapacak, tartacak ve nihai paketi teslim edecekler” dedi.

Geçen yıl Şölen’in ikramlık ürünlerde ciro pazar payının yüzde 35 olduğunu belirten Çoban, “Şölen olarak, çikolatayı bayram ikramlığı olarak pazara katan markayız ve ikramlık ürünlerde pazar lideriyiz. Eskiden fiyat avantajı sebebiyle şeker daha fazla tercih edilirken, bugün Şölen’in kaliteyi ulaşılabilir hale getirmesi sayesinde çikolata bayramlarda daha fazla eve alınan ve hediye olarak götürülen ürün oldu. Bu trendin bundan sonra da artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

ÇİKOLATA VE ŞEKER ALIRKEN DİKKAT…

  • Öncelikle ürünün markasına ve güvenilirliğine dikkat edilmeli. 
  • Ambalajsız, üreticisi bilinmeyen ürünlerden uzak durulmalı. 
  • Çikolatada kilogram fiyatı 40 TL’nin altında olan ürünlerin taklit veya kalitesiz olması olasılığı çok yüksektir. 
  • Çikolata için üzerinde kokolin veya kakao kaplı yazan ürünler gerçek çikolata değildir, gerçek çikolatadan aldığınız kakao lezzetini alamazsınız.
  • Gerçek çikolatanın en belirgin özelliklerinden biri pürüzsüz olmasıdır. Tadı homojendir, kendine özgü aromasının ağızda uyum içinde dağılması, hızlı erimesi ve yumuşak olması gerekir. 
  • Ağızda metal tadı olmamalı ve ağız içinde yağlı, yapışkan kalıntı veya tabaka bırakmamalıdır.
  • Tadı acı olan çikolatalar ürünün taze olmadığının işaretidir.
PAYLAŞ