Bebek Hotel Yaz Menüsünde Karşı Kıyıdan Esintiler

Writer: NYX Magazine

Date: 11/06/2022

PAYLAŞ

Boğaz’ın simge adreslerinden biri olan Bebek Hotel, zengin ve doğal bir mutfaktan örneklerin sunulduğu yaz menüsünü misafirleriyle buluşturuyor. Şef Demir Özkal’ın lezzetlerine yaz boyunca Yunanistan’ın en başarılı şeflerinden Athinagoras Kostakos’un menüsü de eşlik ediyor.  

Eşsiz konumu ile İstanbul’un simge yapılarından biri olarak yarım asırı aşkın bir mimariye sahip olan Bebek Hotel, modern dönüşümüyle kent yaşamında iz bırakmaya ve gastronomik bir deneyim yaşatmaya devam ediyor. Yıllardır aktarılan orijinal tariflere dayanan klasiklere ve Şef Demir Özkal’ın yenilikçi yorumuna ev sahipliği yapan Bebek Hotel’in yaz menüsüne; Yunanistan gastronomi dünyasının ödüllü ismi Athinagoras Kostakos, sezon boyunca konuk oluyor.

Şef Athinagoras Kostakos’un tarifleri Yunanistan sahillerine uzanan bir deneyim sunuyor. Mykonos’ta ödüllü restoran Billl and Coo’nun 10 sene boyunca şefliğini yürüten Kostakos, ardından Scorpios, Noema, Branco ve son zamanlarda Londra’da Meraki’nin Culinary Direktörlüğü’nü yürütüyor. Athinagoras Kostakos ülkesinin en iyi şeflerinin yarıştığı Top Chef programının da galibi olarak biliniyor. Başarılı şefin; Tahinli Köz Patlıcan, Trüflü Röşti, Mykonos Ahtapot, Limon Soslu Tavuk, Kuzu Kol gibi imza yemekleri menünün merak edilenleri arasında yer alırken “Bebek Hotel Greek Salata” gibi mekana özel tadlar da lezzet severleri bekliyor.

Menü Her Coğrafyaya Uzanıyor

Bebek Hotel yenilenen yaz menüsünde; zengin çeşitliliğiyle her damağa hitap eden lezzetleri misafirlerine sunuyor. Başlangıçlardan tatlılara kadar gastronomik bir deneyim sunan menüde; Akdeniz esintisi taşıyan başlangıçlar, dünya mutfağından paylaşımlıklar, şehrin en iyileri arasında bulunan sushi ve sashimi çeşitleri, risotto ve makarnalar, tarladan sofraya yeşillikler ve damaklardan silinmeyen Bebek Hotel klasikleri bulunuyor. Başlangıçlar arasındaki Yuzu Mezcal Ceviche, Füme Ördek Carpaccio; paylaşımlıklarda Karides Tempura Taco, Thai Spring Roll, Moule Arancini, Yengeç Tempura Shot; ana yemeklerde Mango Salsa ve Portakallı Kuskus ile servis edilen Örden Confit, tortilla ekmeğindeki unutulmaz lezzet Asian Fajita Antrikot, limonlu tereyağının kokusuyla bir efsane olan Şevketi Bostan Alabalık ve siyah pirinç, wakame salatasına eşlik eden tropikal sosla servis edilen Somon Coco öne çıkanlar arasında yer alıyor.

Şef Demir Özkal’ın farklı coğrafyalardan seçtiği tatlar, mevsimin taze ürünleri ve imza yemekleriyle Bebek Hotel menüsü İstanbul’un gastronomi hayatının önde gelen lezzetlerinden olmaya devam ediyor.

Bebek semtinin efsanevi ruhunu yaşatan birbirinden konforlu ve etkileyici 22 odası, iki restoranı ve roof barı ile misafirlerine İstanbul Boğazı’nda kahvaltı ile başlayan bir günün ardından gün boyunca servisi devam eden yaz menüsü ile günün her saati ayrı bir deneyim sunuyor.

PAYLAŞ