BEYMEN Club’tan Doğaya Sevgi ile Üretilen Tasarımlar

Writer: NYX Magazine

Date: 28/10/2020

PAYLAŞ

Kurulduğu günden bu yana DNA’sındaki doğa, keşif, macera ve özgürlük kavramlarını tasarımlarına taşıyan BEYMEN Club2020 Sonbahar Kış sezonunda #dogayasevgiyle ürettiği yeni koleksiyonunu modaseverlerin beğenisine sundu. 

Doğa dostu, uzun ömürlü, zamansız tasarımların yer aldığı BEYMEN Club Sürdürülebilir Koleksiyonu, tüm üretim süreçleri sürdürülebilirlik standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen, organik ve geri dönüşümlü elyaflardan üretilen 100’ün üzerinde tasarımdan oluşuyor.

Koleksiyondaki denim ürünler, yüzde 95’e kadar daha az su ve yüzde 80’e kadar daha az elektrik tüketen ekolojik yıkama ile hiçbir kimyasal malzeme kullanılmadan tamamen sürdürülebilir standartlarda üretiliyor. T-shirt, sweatshirt ve gömlekler ise biyolojik çeşitliliği korumaya yönelik, su ve toprağı kirletmeyen organik pamuk kumaşlarla tasarlanıyor. Sezonun en dikkat çekici tasarımları arasında yer alan dolgulu mont ve yeleklerde dünyaca ünlü Repreve firmasının tamamen geri dönüşümlü dolgu malzemeleri kullanılıyor.

PAYLAŞ