Bulgari, Serpenti’nin 75. Yılını Kutluyor

Writer: NYX Magazine

Date: 28/11/2023

PAYLAŞ

BULGARI, ATU DUTY FREE VE GEBR.HEINEMANN, İSTANBUL HAVALİMANI’NDA SERPENTİ’NİN 75. YILINI KUTLUYOR.

2023 yılında Bulgari, sonsuz metamorfoz ikonu Serpenti’nin 75. yıldönümünü kutlamaktan gurur duymaktadır. Bu dönüm noktası, zamansız zarafet, eşsiz işçilik ve yaratıcı dönüşümlerle dolu bir yüzyılın dörtte üçüne işaret ediyor.

40‘lı yılların sonlarındaki doğumundan bu yana Bulgari Serpenti, bir yılanın kıvrımlı formundan esinlenen cesur tasarımıyla dünyayı büyüledi. Koleksiyon, önce saatler ve takı kreasyonları sayesinde kadının güçlenmesinin, zamanın ve trendlerin ötesine geçmenin ve daha sonra ‘Deri Eşyalar’ evrenine genişlemenin bir sembolü haline geldi.

Bulgari Grubu CEO’su JeanChristophe Babin, “Bulgari, 2000 yıldan uzun bir süre önce Roma’da Kleopatra’nın mücevherlerinden esinlenen sembolik Serpenti kreasyonlarıyla 75 yıldır cüretkar yaratıcılığını, usta işçiliğini ve modern ruhunu gösterdi. Bu kreasyonlar; sonsuz hikayeler, sanat ve gücü aktarıyorlar. Ayrıca, Serpenti kendine güvenen kadınların ruhunu yansıtarak ve heyecan verici yaratıcı işbirlikleriyle sanat dünyasına girerek mücevherin sınırlarını genişletiyor. Bulgari, sonsuz metamorfozun nihai simgesiydi ve öyle olmaya da devam ediyor.”

Bulgari, ATÜ Duty Free ve Gebr. Heinemann; Kasım ayı boyunca İstanbul Havalimanı’nda da Serpenti’nin 75’inci yılını kutluyor ve ziyaretçilerine amiral mağazalarından olan İstanbul Havalimanı’ndaki mağazasında dijital ve fiziksel bir deneyim sunuyor. Bu etkinlik, Serpenti motifinin evrimini keşfetme ve Bulgari’yi lüks dünyasında saygın bir isim haline getiren zarif işçiliğe tanıklık etme fırsatı sunuyor. Gezginlerin bir sonraki destinasyonlarına gitmeden önce 75 yıllık yaratıcılık ve sonsuz masallarla yolculuklarını zenginleştirmelerini sağlıyor.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan, “Serpenti koleksiyonunun 75. yılını kutlamaktan ve bu ikonik koleksiyonu İstanbul Havalimanı’nda işlettiğimiz Bulgari mağazamızda yolcularla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Havalimanının kalbinde, dış hatlar terminal gidiş katında, 4. bölgede yer alan Bulgari mağazamızda, ziyaretçilerimiz Kasım ayı boyunca Serpenti’nin hem görsel hem de fiziksel olarak cazibesini deneyimleyerek Serpenti’nin büyüleyici havasına kendilerini kaptırma fırsatına sahip olacaklar. Tüm ziyaretçilerimizi, Bulgari’nin Serpenti koleksiyonunda somutlaşan zamansız zarafeti ve yaratıcı mirası keşfetmeye ve İstanbul Havalimanı’ndaki Bulgari mağazamızda benzersiz bir alışveriş deneyimine davet ediyoruz.”

Tasarım evreninde Bulgari ilk kez 1948’de, bileklik – saatleri yılanın işaretiyle ilişkilendirerek zamanın ebedi gizemine bağladı. Ufkunu genişletmek ve kendi kurallarını belirlemek: Serpenti, on yıllarca, nesiller boyunca izleyicilerin dikkatini çekmek, hayran bırakmak ve hipnotize etmek için ayırt edici özelliklerini korurken derisini değiştirdi. Kullanıcılarını güçlendirmek ve onlara ömür boyu sürecek bir şey hediye etmek.

Bulgari, tasarım evreninde ilk kez 1948’de bileklik ve saatlerini yılan işaretiyle ilişkilendirerek zamanın ebedi gizemine bağladı. Ufkunu genişleten ve kendi kurallarını koyan Serpenti, on yıllarca, nesiller boyunca izleyicilerin dikkatini çekmek, hayran bırakmak ve hipnotize etmek için ayırt edici özelliklerini korurken dış görünümünü değiştirdi. Kreasyondan parçaları taşıyanları, güçlendirmek ve onlara ömür boyu sürecek bir şey hediye etmek üzere tasarlandı.

Gebr.Heinemann (Moda, Aksesuar, Saat ve Mücevher) Satınalma Direktörü Jan Richter, “Bulgari, 1948’deki ilk Serpenti koleksiyonu ile yenilik ve güzelliği benzersiz bir şekilde birleştirdi, ve o zamandan beri ikonik parçaları yeniden icat ediyor. İstanbul’daki Bulgari mağazasında, tüketicileri son 75 yılın bu etkileyici yolculuğuna çıkarmak ve misyonumuz doğrultusunda onlar için unutulmaz bir alışveriş deneyimi yaratmak istiyoruz. ”

Bulgari’nin büyüleyici koleksiyonlarının ötesinde, yılan her zaman dünya çapında çeşitli kültürlerde insan mitolojisinin geniş panteonunun bir parçası olmuştur. Böylesine güçlü bir işaret, sadece güzellikle ilgili değildir. Bu, temsil ettiği güç ve değerlerle ilgilidir. Bulgari’nin yılanı sayısız kez yeniden yorumlaması, böylesine zengin bir tarihi geleneğin zarif işçilik ve vizyoner tasarım adına erdemli bir şekilde devamını temsil etmektedir.

Yıllar geçtikçe, Serpenti eserlerinin sonsuz şekilleri, Maison’un teknik hünerinin ve yaratıcı tarzının bir kanıtı haline geldi. Serpenti sadece takı yapma cesaretinin bir sentezi değil; ayrıntılarda beklenmedik güzelliğin taç mücevheridir. Serpenti kişinin kolunu, bileğini ya da yakasını sarar – hareketi takip ederken takan kişiyle bütünleşir. Kendine ait bir yaşamı olan canlı bir madde gibi şekillendirilmiş altın, zahmetsiz bir zarafetin kıvrımlı kucağında bileğin etrafına sarılır.

Serpenti mücevher kreasyonları kıvrımlı çizgileri ve saran şekilleriyle büyülüyor. Serpenti Viper’ın çağdaş yeteneğinden değerli taşlarla süslenmiş daha gerçekçi stillere kadar, Serpenti’nin karşı konulmaz çekiciliği sonsuza dek sürecektir. Serpenti saatleri mücevher ruhuna sahip saatlerdir, çekici cazibesiyle bileği kucaklar. Serpenti Tubogas’ın sarmalayan kısmından, Serpenti Seduttori’nin baştan çıkarıcı altıgen pullarına kadar, koleksiyonun her bir saati Bulgari stilinin zamansız imzaları haline gelen estetik kodlarla oynuyor.

Bulgari’nin Serpenti kreasyonları 75 yıldır Maison’un Akdeniz köklerini, yaratıcı tasarımını ve zanaatkâr ustalığını yansıtıyor. Serpenti’nin sonsuz metamorfozu, kodlarına sadık kalarak deney yapmayı asla bırakmayan vizyoner bir markanın estetik dinamizmini yansıtıyor. Bugün Serpenti koleksiyonu, Bulgari’nin mükemmelliğe, yeniliğe ve sanatın titiz işçilikle birleşmesine olan sarsılmaz bağlılığının bir kanıtı olarak duruyor.

PAYLAŞ