Çikolatanın Gerçek Tadını Hissedin

Writer: NYX Magazine

Date: 11/05/2023

PAYLAŞ

Artizan çikolatada 20. yılını kutlayan Butterfly Chocolate, çikolata koleksiyonlarının en yeni üyesi Kuru Üzümlü Rocher’yi çikolataseverlerin beğenisine sunuyor. %100 Gana çikolatasıyla ve “bean to bar” yöntemiyle hazırlanan Kuru Üzümlü Rocher, Butterfly Chocolate şubelerinde ve internet sitesinde satışta!

Artizan çikolatanın Türkiye’deki öncü markası Butterfly Chocolate, çikolatalarına bir yenisini ekledi. Butterfly Chocolate’ın yeni %100 Gana Kuru Üzümlü Rocher çikolatası, hiç şeker kullanılmadan, sadece kuru üzümün lezzet ve şeker katkısıyla üretiliyor. Aynı zamanda vegan da olan Kuru Üzümlü Rocher, Gana çekirdeklerinin benzersiz tat notalarını sunuyor.

İyi çikolatanın sırrının çekirdekte olduğunu bilen Butterfly Chocolate’ın Kuru Üzümlü Rocher çikolatası “bean to bar” yöntemiyle üretiliyor. Gana’daki Abocfa Kooperatif’inden fermente edilmiş ve güneşte kurutulmuş olarak alınan organik kakao çekirdekleri, elle ayıklanıp seçiliyor. Daha sonra seçilen çekirdekler kavurma ve kabuğundan ayırma sürecinden geçiyor. Kuru Üzümlü Rocher için elde edilen çikolata %100 oranında, hiçbir katkı olmadan kalıplanıyor.

Butterfly Chocolate, %100 Gana Kuru Üzümlü Rocher’yi de ürettiği, etik ve sürdürülebilirlik ilkelerine saygılı “bean to bar” yöntemi ile kakaonun teruar özelliklerini, çekirdeğin doğal aromalarını koruyarak, çikolataseverler için yeni bir deneyim sunuyor. Gana çikolatalarında kullandığı çekirdek içinse 2007 yılında 350 küçük çiftçi tarafından kurulan Abocfa Kooperatif’in organik sertifikasıyla ürettiği çekirdekleri kullanıyor.

PAYLAŞ