Daha Yeşil Bir Gelecek Mümkün

Writer: NYX Magazine

Date: 01/03/2024

PAYLAŞ

Ekolojik ve vegan ürünler tercih etmek, gezegenimizin geleceği için büyük önem taşıyor. Temizlik ürünleri sektöründe bu konuda farkındalık artıyor.

Son yıllarda çevre dostu ve sağlık açısından güvenilir ürünler tercih etmek bir yaşam tarzı haline gelmeye başladı. Bu konuda hassasiyeti olan bireyler için kozmetik ürünleri, deterjan gibi günlük tüketim ürünlerinde ekolojik ve vegan seçenekler raflardaki yerini artırıyor. 

Ekolojik ve vegan deterjanlar, hem doğal kaynakları koruyor hem de doğadaki tüm canlıların yaşam hakkına saygılı bir yaklaşımla üretiliyor.  

Saruhan Kimya ve Temizlik Ürünleri A.Ş. Pazarlama Müdürü Başak Erdoğan, temizlik ürünleri sektörünün bu yıl da öne çıkan trendleri arasında doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlayan ürünlerin yer aldığını belirterek, firma olarak attıkları adımları şöyle anlattı: “2024’te sektörde öne çıkan trendler arasında doğanın sürdürülebilirliğine katkı sağlayan, çevre dostu ürünler ilk sıralarda yer alıyor. İklim değişikliği, kaynakların tükenmesi, biyolojik çeşitlilik kaybı ve çevresel bozulma gibi sorunlar, sürdürülebilir bir gelecek için acil eylemler gerektiriyor.

Saruhan Kimya olarak sürdürülebilir ve doğal yaşam bizim için en önemli konuların başında geliyor. Doğa dostu çözümler üretmek, kaynakları verimli ve etkili kullanmak şirket kültürümüzün temel unsurlarıdır.

Doğa dostu ürünlerimizle performans odaklı tüketici beklentisini maksimum oranda karşılarken, dünyada bulunan her canlı için kendimizi sorumlu hissediyoruz. Ürünlerimiz bitkisel kaynaklı aktif madde içermekte ve içeriğinde GDO, SLS, klor, paraben, boya gibi kimyasallar bulunmuyor.

Konsantre ürünlerimizin üretiminde, konsantre olmayan ürünlere göre ortalama yüzde 75 daha az su kullanılıyoruz. Ürünlerimizi tercih edenler, çağımızın sorunu kuraklığın önlenmesine de dolaylı olarak katkı sağlıyorlar.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için deneyimli Ar-Ge ekibimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özellikle genç kuşakların çevre konusundaki duyarlılığı bu konudaki en büyük motivasyonlarımızdan biri.”

Vegan ve Ecomark Sertifikalı Life by Fakir

Doğa ve insan dostu Life by Fakir ile sektörde farklı bir konumda olduklarının da altını çizen Başak Erdoğan, “Sürdürülebilirlik vizyonumuzdan hareketle, kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucunda ekolojik ve vegan ürünlerden oluşan Life by Fakir markamızı tüketici ile daha çok satış noktasında buluşturmaya devam ediyoruz.

Life by Fakir ürün ailemizde; bitkisel bazlı sıvı-toz çamaşır deterjanı, konsantre yumuşatıcı ve ekolojik bulaşık makinesi tableti bulunuyor. Ayrıca bebekler ve hassas cildi olanlar için özel olarak geliştirilmiş Baby serisinde bitkisel bazlı sıvı çamaşır deterjanı, konsantre yumuşatıcı ve doğal yağlardan üretilen granül sabunumuz da mevcut. 

2024’te yenilikçi ve fark yaratan bitkisel içerikli ürünlerimizi artırmayı hedefliyoruz. Yakın zamanda Life by Fakir ürün ailemize yeni ürünler kazandırıp bu kategoride büyümeye devam edeceğiz.”

PAYLAŞ