Deniz Havasında “NEFES ALAN “ Lezzetler…

Writer: Songül Öztürk

Date: 09/08/2022

PAYLAŞ

Miami gece hayatının öncülerinden, eğlence ve yeme içme sektörünün dünyada en önemli isimlerinden biri olarak tanınan Michael Martin’in mutfak tutkusu ve restoran endüstrisindeki uzmanlıkları ile hayata geçirilen Bodrum Villa Azur’dayım…

İlk olarak 2012 de Miami’de açılan ve ağırladığı Beyonce, Leonardo di Caprio, Paris Hilton, Gerard Butler, Adriana Lima gibi starların da tercihiyle tüm dün yanın ilgisini çeken Villa Azur, göz alıcı ve konforlu bir ortam sunan modern dekoru ve muhteşem manzarası ile Yalıkavak D’PLAJ BODRUM’da konuklarını ağırlıyor.

D’Plaj Marka Koordinatörü Sayın Özlem Mekik, uluslararası seyahat eden çok sayıda müşterileri olduğunu ve müşterilerinin seyahatlerinde mutlaka burayı tercih ettiklerini belirtiyor.

Bodrum’u Türkiye’nin Riviera’sı olarak betimleyen Michael Martin, Beach Club konseptini dünyada ilk kez Bodrum Villa Azur’da açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylüyor. Villa Azur ekibini; yemek yiyenlerin istek ve ihtiyaçlarını onlardan önce tahmin etme konusunda yetenekli, konuksever uzmanlardan oluşturmayı hedeflemiş.
Her şeyden önce, VILLA AZUR’un epik bir deneyim olduğu iddiasındalar.

Mexico, Las Vegas, Dallas ve Saint -Tropez olmak üzere dünyanın değişik lokasyonlarında konumlandırılmış ünlü mekan, Yalıkavak, Tilkicik Koyu’ndaki denize sıfır residans dairelerden oluşan D Plaj’ın içerisinde yer alıyor. Ve sadece Bodrum tesislerinde bulunan ‘’Beach’’ ile dünyadaki diğer şubelerinden ayrıcalıklı bir öneme sahip.

D’Plaj markası yemek deneyimi ile geleneksel yemeğin rutinini yeniden tanımlayan türünün ilk örneği. Amaç; dünya çapında anılar yaratmak; konseptlerini paylaşmak ve mekan ile müşteri arasında sadakat oluşturmak, her misafire her seferinde aynı standart ve kalite ile mükemmel yemek ve kişiye özel hizmet sunmak.

D’Plaj’da her şeyi birarada bulabilirsiniz.Bodrum’un büyüleyici atmosferindeki plaj ve iskelesinde eşsiz lezzetler eşliğinde kokteylinizi yudumlayıp güneşin ve denizin tadını çıkartabilir, ardından da geçirdiğiniz vakti benzersiz gün batımı manzarası ile sonlandırarak, konaklama tercihini yaptığınız residansta geceyi tamamlayabilirsiniz.

ZAMANSIZ eğlencenin VAZGEÇİLMEZ noktası…

Menüde dünyanın önde gelen yemekleri olsa da bulundukları ülkenin, bölgenin kendine has yemeklerini de menülerine eklemişler. Mutfaklarında yerel malzemeler kullanılıyor. Tedarikçi seçerken kriterleri öncelikle tüm ürünlerin taze olarak ulaştırılması. Bir yemeğin tadını yakalamada ürünlerin kalitesi büyük önem arz ettiği için tedarikçi konusunda çok seçici davranıyorlar.

Villa Azur’un Şefi Hüseyin Berber, çok genç ve yetenekli bir usta… Özel yemekleri kendine has yöntemlerle yeniden yorumluyor. Bodrum’da daha çok beach cluba uygun menüler belirlenmiş ve en çok beğenilen yemeklerinin başında Izgara Levrek Fileto geliyor.

Her yemek, en küçük ayrıntılara bile özen gösterilerek hazırlanıp; VILLA AZUR’un mutfağı, klasik yemek ve teknikleri yerel malzemeler ve tatlarla birleştirerek yenilikçi menüler sunuyor. Özellikle Şefin farklı bir sunumla yaptığı Sezar Salatası denemeye değer nitelikte.

Ev ortamında tatil deneyimi sunan Beach Club ve DJ performansıyla güneşin tüm enerjisini ruhunuzda hissetmenizi sağlayan Villa Azur Beach & Restaurant, gündüzleri sahilde veya iskelede nefis kokteylleriyle enerjinizi yenilerken; eşsiz lezzetleriyle güneşin tadını da çıkarmanızı sağlıyor. Özgün konseptiyle de dünyanın en önemli lokasyonlarına referans oluyor.

Her Pazar saat 09.30 – 13.00 arası düzenlenecek olan Villa Azur Brunchları ise daha şimdiden en çok merak edilen ve sabırsızlıkla beklenenlerin başında geliyor.

Eğlence konusundaki iddiasıyla da tüm dünyada tanınan Villa Azur Restaurant & Beach Club’ın her Cuma düzenlenen partileri ile hafta sonuna hareketli ve lezzetli bir giriş yapabilirsiniz.

D’Plaj bu yıl daha da büyümüş. Villa Azur’un yanısıra Ziyade Fasıl ve La Rica mekanları da D’Plaj çatısı altında hizmet vermeye başlamış.

Geleneksel fasıl anlayışını modernize eden Ziyade Fasıl ve Türk-İspanyol mutfağını sentezleyen La Rica‘nın hem sahibi hem de Şefi olan Özlem Mekik ile de Bodrum D’Plaj markası altında buluşulmuş.

Villa Azur gündüz, Ziyade Fasıl ve La Rica akşamları hizmet veriyor. Böylece konuklar gün boyu yeme-içme ve eğlence dolu keyifli anılar biriktirebiliyor.

Muhteşem ambiyansı ve unutulmayacak lezzetleri ile hem göze hem de damağa hitap eden Ziyade Fasıl, enerjik canlı fasıl programı, göz kamaştıran şovları ve eğlence dolu DJ performansları ile Bodrum’da eğlence tutkunlarını ağırlıyor.


Dünyada kör tadım yapan 3 kadın şeften biri olan İşletmeci Şef Özlem Mekik, menüsünde koşulsuz lezzet odaklı yaklaşımından ödün vermeden benzersiz seçenekleri ve sunumları ile bambaşka bir lezzet deneyimi vaat ediyor. Ekşi Elmalı Kabak Sızma, Baron, İstanbul Usulü Kokoreç, Balık çorbası ve Tahinli Pancar Tatlısı, menüde öne çıkan lezzetlerin başında geliyor.


Bu sezon mükemmel lezzet, iyi hizmet ve lüksü, büyüleyici bir havada ve şık kodlarla işlenmiş Villa Azur Bodrum Beach’te yaşayabilirsiniz…

D’PLAJ BODRUM YALIKAVAK
Dirmil Mah. Flipper Sok. No:9/A -1 Tilkicik Koyu
Yalıkavak / BODRUM / Muğla
Tel: 90 542 322 50 81
https://dplajrezidans.com/

PAYLAŞ