Dünyanın En İyi Çikolatası, Usta Ellerde Eşsiz Lezzetlere Dönüşü

Writer: NYX Magazine

Date: 05/06/2023

PAYLAŞ

Her kültürde, her yaşta ve her coğrafyada herkesin gönlünde taht kurmuş evrensel bir lezzet; Çikolata! Tutkuyla sevilen, karşı konulamayan bu lezzet, mutlulukla eş değer olsa da damaklarda bıraktığı iz birbirinden çok farklı. Gurmeler ve şefler tarafından dünyanın en iyi çikolatası olarak kabul edilen Valrhona ile hazırlanan Özsüt Çikolataları, usta ellerde efsane lezzetlere dönüşüyor.

Çikolata tutkunlarının en sevdiği gün olan 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü, 1550 tarihinde kakao tohumlarının ilk kez Avrupa’ya getirilmesinin simgesel yıl dönümü olarak 2009 yılından bu yana tüm dünyada kutlanıyor. Tam 85 yıldır ustalıkla hazırladığı lezzetlerle misafirlerini ağırlayan Özsüt, Dünya Çikolata Günü’nü gurmeler ve şefler tarafından dünyanın en iyi çikolatası olarak kabul edilen Valrhona’nın eşsiz kakao çekirdekleri ile hazırladığı el yapımı çikolatalarıyla taçlandırıyor.

100 yıldır Dünyanın en iyisi

Dünyadaki binlerce çeşit çikolatayı birbirinden farklı kılan ne derseniz kullanılan kakao çekirdekleri ve hazırlanış şekli deriz. Özsüt’ün damaklarda unutulmaz iz bırakan çikolatalarının arkasında, 1922 yılından beri Fransa’nın Tain L’Hermitage köyünde, geleneksel tariflerle üretilen Valrhona bulunuyor. Kakao çekirdeklerini etik standartlara bağlı kalarak kendi çiftliklerinden tedarik eden Valrhona, en verimli topraklarda ustalıkla yetiştiriyor. Gücünü AR-GE’ye verdiği önemden alan Valrhona, kendine has özgün aromatik tadı ile dünyanın önde gelen pasta ve çikolata şefleri tarafından tercih ediliyor. 2005 yılından bu yana tüm çikolatalarında ve çikolatalı lezzetlerinde Valrhona’yı kullanan Özsüt, 100 yıldır dünyanın en iyisi olan bu tadı maharetli ustalarının dokunuşlarıyla eşsiz kılıyor. 

Dünya Çikolata Günü’nde kendinizi ödüllendirin

Çikolata yemek için bir neden arıyorsanız, Dünya Çikolata Günü’nde kendinizi Özsüt’ün el yapımı çikolatalarıyla ödüllendirebilirsiniz. Özsüt’ün Türk damak zevkine uygun reçetelerle hazırlanan tüm çikolataları, şık sunumları ve ağızda dağılan yumuşacık tatları ile kalpleri fethediyor. Special Koleksiyonu’nda yer alan %61 kakao oranına sahip bitter ve %35 kakao oranıyla sütlü çeşitleri dengeli tadıyla çikolata tutkunlarının başını döndürüyor. Geleneksel tadlardan vazgeçmeyenler için badem, fındık ve antepfıstığıyla zenginleştirilen Mendiant, ferahlatan meyve ve tropik aromaların müdavimleri için portakal aromalı Oranjet; frambuazın eşsiz tadıyla Mystique, hindistancevizli Coco Trüf; kakao lezzetine doyamayanlar için ise yoğun çikolatalı Naturel Noir ve bitter çikolatalı Bitter Trüf; bitter ve karamelin karışımı Salted Caramel ve fındık ile vanilyayı buluşturan Madagaskar Finger, Özsüt’lerde çikolatasevelerleri mutlu etmeyi bekliyor.

PAYLAŞ