Aile Köklerinden İlham Alan Koleksiyon

Writer: NYX Magazine

Date: 19/06/2022

PAYLAŞ

etty&jacques Yaz 2022 koleksiyonunun çıkış noktası markanın tasarımcısı Olivia Barki’nin ailesinden ve köklerinden aldığı ilhamla başlıyor. En büyük ilham kaynağının ailesinin neşeli ve zarif kadınları olduğunu belirten Olivia Barki’nin Yaz 2022 koleksiyonu bedeni saran ve adeta ikinci ten görevi gören zamansız ve mevsimsiz parçalardan oluşuyor.

Markanın her sezon sadık kaldığı sade ve keskin silüetlerden oluşan tasarımları, bu sezon farklı aksesuar kombinasyonlarıyla buluşuyor. Sade kesimli, minimal ve fonksiyonel bir anlayışla yola çıkan markada, el işi kaplama detayları, midi boy etekler, halka aksesuarlar, crop bluzlar, cut-out detaylar, korseden ilham alınmış feminen bodyler öne çıkıyor. Gündüzden geceye pek çok kullanım alanına sahip parçalar, her daim gardıropların vazgeçilmezi ve günün kurtarıcısı olmayı hedeflenerek tasarlanıyor.

Estetiğe ve görselliğe önem veren bir aileden gelen tasarımcının en büyük ilham kaynağı markaya adını verdiği anneannesi Etty ve dedesi Jacques’ın arşivlerini inceleyerek bulduğu detayları günümüze uyarlamak. 2022 Yaz sezonunda markanın kodlarındaki feminen ve zarif çizgi korunarak kendinden emin duruşlu bir koleksiyon karşımıza çıkıyor.

PAYLAŞ