Ev Giyiminde Sonbahar Modası

Writer: NYX Magazine

Date: 22/09/2023

PAYLAŞ

Unutulmaz tasarımlarıyla köklerini 1955’te inşa eden Kom, ev giyiminde şıklığı ve rahatlığı bir arada arayan kullanıcıları için, eşsiz bir koleksiyon sunuyor.

Ev giyiminin olmazsa olmaz seçeneklerinden pijama modellerinde moda algısının ön plana çıkmasıyla, çeşitlilik her geçen gün artarken alışveriş esnasında dikkat edilen kriterlere de yenileri ekleniyor. Pijama satın alırken rahatlıktan beden uyumuna, kumaş tipinden dikiş kalitesine kadar, her detayın önemli olduğunu belirten Kom Ürün Müdürü Aydan Onursal, sonbahar ev giyim modasını anlattı.

Kurulduğu günden beri, trendlere uygun ve zamansız tasarımlara sahip ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturmayı misyon edinen Kom, sonbaharda ev giyimine özel, eşsiz bir koleksiyon sunuyor. 

Sonbaharın trend renkleri: Gül kurusu, bordo, petrol ve lacivert

Sonbahar pijama tasarımlarında genellikle sıcak ve ruhu dinlendiren renk tonlarını tercih ettiklerini belirten Kom Ürün Müdürü Aydan Onursal, “Bu sezonun ev giyim ürünlerinde gül kurusu, bordo, petrol ve lacivert gibi sonbaharı yansıtan renkler mevcut. Desenlerde ise, her sezonun olmazsa olmazlarından çiçek motifleri ve hayvan figürleri, trendler arasında yer almaya devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Pamuklu kumaşlar uyku kalitesini arttırıyor

Evde geçirilen zamanın büyük bir çoğunluğunda pijama tercih edildiğini ve bu nedenle de pijama seçimlerinde dikkat edilmesi gerekten birtakım ipuçları olduğunun altını çizen Onursal, şunları söylüyor: “İşten eve geldiğimizde, kendimizi içinde en rahat hissettiğimiz ev kıyafetlerimizi, pijamalarımızı giyiyoruz. Günün büyük bir zamanında tercih ettiğimiz bu parçaları satın alırken, kumaşın dokusunu ve yapısını bilmek de oldukça önemli. Pamuklu ve doğal liflerden elde edilen kumaşlar, nefes alabilen dokusu ve nem emici özelliği sayesinde uyku kalitesini arttırırken, vücuttaki hava akışına izin vererek aşırı terlemeyi engeller. Bu da, çok daha sağlıklı ve verimli bir uyku düzeni sağlar.”

Nesilden nesle aktarılan tasarımlar

Kumaş türünün yanı sıra, kaliteli dikiş ve dayanıklı malzeme kullanımının, uzun ömürlü bir pijama seçimi için oldukça önemli olduğu belirten Onursal, “Kom ailesi olarak, en hassas olduğumuz konulardan biri, kaliteli dikiş ve dayanaklı kumaştır. Kurulduğumuz günden beri, ürünlerimizi nesilden nesle kalması arzusuyla tasarlıyor, tüketiciye sunuyoruz. Ürünlerimizin de nesilden nesle aktarılıyor olması, bizi ayrıca gururlandırıyor” diyor.

Kom hakkında:

1955 yılında Hasan Cansız tarafından kurulan Kom, üretim serüvenine Galatasaray’da küçük bir atölyede iç çamaşırıyla başladı. 1961 yılında Şişli, Bomonti’deki fabrika binasına geçen Kom, kendi kumaş ve dantelini üretmek için makine parkına yatırımlar yaptı. Aynı yıllarda, Amerikan “Manhattan International” ile ek bir lisans anlaşması yaparak erkek gömlek dikimine başladı. 

1970’lerin başında Amerikan iç çamaşırı firması “Hollywood Vasserette” ile yaptığı anlaşmayla Kom’un iç çamaşırı üretim hacmi büyüdü. 1978 yılında Kom erkek gömlek üretimine son verip İtalyan ve Fransız mayo firmalarıyla lisans anlaşması yaparak onların koleksiyonlarını Kom markası ile Türkiye pazarına üretip satmaya başladı.

Kom’un büyümesi, 80’li yıllarda da devam etti. Örme, boyama ve baskı fabrikası Pisa Tekstil A.Ş.ye yaptığı yatırımlarla mayo ve çamaşır hazır giyim imalatında entegre tesis haline geldi. 1990’ların başında Türk ve yabancı tasarımcılardan oluşturduğu tasarım ekibiyle kendi koleksiyonlarını üretmeye başlayan Kom, 90’ların sonunda da, mağazalaşarak perakende sektörüne giriş yaptı. 

Kurulduğu günden beri, trendlere uygun ama aynı zamanda zamansız olabilecek ürünlerini en kaliteli şekilde tüketicilere sunmayı misyon edinen firma, hizmetlerine bu doğrultuda devam etmektedir. Markanın sahiplendiği vizyon, güvenilirliğini kaybetmeden, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek adına, koleksiyonundaki sürdürebilir ürünleri arttırarak uzun yıllar hizmet verebilmektir.

PAYLAŞ