Fabiana Filippi ‘İkili Denge’ Tanımına Yorum Katıyor

Writer: NYX Magazine

Date: 27/02/2021

PAYLAŞ

Vakko mağazalarında sunulmaya başlanacak olan koleksiyon, ikili denge temasıyla doğa ile bir bağ kuruyor.

Fabiana Filippi’nin 2021-2022 Sonbahar/Kış koleksiyonu ‘Dual’, ruh, düşünce, duygu, manzara ve hatıra kavramlarını bir diyalog olarak ele alıyor. Koleksiyonun renk paleti, Azor Adaları’nın yoğun bitki örtüsü ve sıcak topraklarından esinleniyor. Aynı zamanda siyah ve beyaz kontrastlar aracılığıyla koleksiyonun ikili denge teması grafiksel olarak vurguluyor.

Doğal ipliklerin titizlikle işlendiği tasarımlar duygulara atıfta bulunuyor. Tasarımların ana kahramanı olan triko, markanın arşivlerinden kullanılan farklı doku ve dikişlerle yeniden yorumlanıyor. Kaşmir, bukle ve alpaka süveter; tafta, organze ile tülden yapılmış etek ve gömleklerle tamamlanıyor.

Zarif görünümlü siluetlerin yanı sıra tişört, elbise ve örgü pantolonlar rahatlığı somutlaştırıyor.

Maskülen stilden ilham alan pazen, yünlü ve ince çizgili kumaştan yapılan kıyafetler ipeksi ve akıcı bir görünüm sunuyor. Binicilik pantolonları, ipek ve yumuşak kruvaze paltolarla Fabiana Filippi şıklığını vurguluyor.

Markanın çevre duyarlılığı bilinci her koleksiyonda olduğu gibi bu koleksiyonda da doğa ile derin bir denge ve temas duygusunu öne çıkarıyor. Doğa ile olan bu bağın bir kanıtı olarak Fabiana Filippi tarafından başlatılan TERRA projesi dünya ile yeniden bir bağ kurmamıza davet ediyor. Proje kapsamında koleksiyon için, dünyanın ve mevsimlerin ritmini takip ederek doğa dostu kumaşlar en etik ve sürdürülebilir şekilde tercih ediliyor. Sonbahar / Kış Koleksiyonu’nda organik pamuktan elde edilen giysilerin sayısı önemli ölçüde artarken ilerleyen zamanda triko görünümlerinden oluşan yüzde yüz doğal kaşmir parçalarından oluşan bir kapsül koleksiyonu tanıtılıyor. 

PAYLAŞ