Fistonun Romantik İzleri…

Writer: NYX Magazine

Date: 05/05/2021

PAYLAŞ

19’uncu yüzyıldan bu yana Avrupa’nın her ülkesinde kullanılan fistolar, tene nefes aldıran özelliğiyle iç giyimde, bebek ve çocuk kıyafetlerinde, Akdeniz ülkelerinde genç kızların çeyiz hazırlıklarında kullanılıyor. Gelenekselleşmiş bu kumaş, modanın eli değerek günlük kıyafetlerde saflık, zarafet ve romantizmin simgesi olarak her yaz zirvedeki yerini koruyor.

Özlem Süer’in O-DAY koleksiyonu içinde yer alan yalın, konforlu ve şık fisto tasarımlar romantizmin baskın izlerini taşıyor.

Moda ve tasarım serüveninde 30 yılı geride bırakan Özlem Süer, minimal dokunuşlu alternatif hazır giyim markası O – DAY’de, romantik ruhunu ve teatral detaylarını günlük yaşama aktarıyor. Pandemi döneminde ortaya çıkan O-DAY, iyilik ve sadelik arayışına tasarımsal yanıt veriyor.

O-DAY’in 2021 Yaz koleksiyonunun en önemli materyallerinden biri ise beyaz rengin hakim olduğu fistolar… Dantel görünümlü, saf pamuk ya da pamuk ve viskon içerikli fistolar terletmiyor ve minik işleme deliklerinden hava aldırarak cildi mutlu ediyor.

Tene ve ruha dost olan O-DAY, bu yaz fisto ve pamuk brodeli kumaşları kullanarak romantizmin baskın izlerini yansıtıyor. Aynı zamanda yalın, konforlu ve şık bir moda dilini kullanıma sunuyor. Koleksiyonda hareketli kol ve yaka detaylı, volanlı, asimetrik düşüşlü bluzlar, etekler, elbiseler fistonun kullanım rahatlığı ile buluşuyor.

Tasarımların fiyatları 190 TL – 600 TL arasında değişiyor. Koleksiyona Özlem Süer House Nişantaşı ve ozlemsuershop.com’dan ulaşılabilir.

PAYLAŞ