Fuar Konserlerinden Coşkulu Bir “Merhaba”

Writer: NYX Magazine

Date: 05/09/2021

PAYLAŞ

zmirin Eylül ayındaki eğlence merkezi İzmir Enternasyonal Fuarı, 90’ıncı yaşını İzmirlilerle birlikte büyük bir coşku ile kutluyor. Ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Çim Konserleri, bir yıl aranın ardından muhteşem bir gece ile açılışını yaptı. Ziyaretçilerin gözbebeği Çim Konserleri’nin açılış konuğu, Türk müziğinin efsanevi kadın sanatçılarınsan Şevval Sam oldu. Dev orkestra ekibi ile 24 şarkılık zengin repertuarını İzmirliler için seslendiren başarılı sanatçı, İzmir’e ve İzmir Fuarı’na olan hassasiyeti, sempatik tavırları ve sahne performansıyla da izleyenlerin gönlünde taht kurdu. Sevenleri için özel sürprizler hazırlayıp türkü, pop, rock, slow müzik gibi pek çok türü seslendirip şarkıdan şarkıya geçişler yapan sanatçı, 7’den 70’e herkesi kendine hayran bıraktı. 

“Cumhuriyetin kalesi… Hoş geldik ve hoş bulduk!”

İzmirlilere ve İzmir Fuarı’na torpil geçtiğini belirterek 24 şarkılık repertuarına eklemeler yapan Şevval Sam, “Karadeniz türkülerinden başladık ama repertuvarımız oldukça geniş ve bu şahane bir şey. Bizim ne kadar güzel ve zengin bir memleket olduğumuzun da ispatı. Ege’ye gelip Karadeniz’le başlıyoruz. Karadeniz’e gittiğimizde de Ege ile başlayacağız. Tam böyle bir memleketteyiz. Cumhuriyetin kalesi İzmir ve onun taşıyıcısı İzmir Fuarı… hoş geldik ve hoş bulduk!” dedi. 

7’den 70’e herkesi coşturdu

Sahne performansıyla sevenlerine muhteşem bir gece yaşatan Şevval Sam, Türkiye’nin pek çok yöresinden türkülerini seslendirmenin yanı sıra Zeki Müren, Tanju Okan, Neşet Ertaş, Kazım Koyuncu gibi pek çok değerli sanatçının şarkılarını seslendirdi. Dünyaca ünlü yabancı şarkıların giriş müziklerinden türkülere geçiş yaparak izleyenlerine sürpriz yapan Sam, 7’den 70’e herkese unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. İzmirliler, tüm şarkılara hep bir ağızdan eşlik edip dans ederek özlediği konser günlerini doyasıya yaşadı. 

“Bu gece bu fuarda hepimiz bir aileyiz”

“Gül Güzeli” isimli şarkıyı üniversite yıllarında bestelediğini ve annesinin seslendirdiğini belirten Sam, “Şarkıyı besteledikten sonra sevgili annem Leman Sam söylediği için çok güzel bir beste yaptığıma inanıyorum. Sonradan çok sevildiğini de öğrendiğim için çok şanslıyım. Onu Türkiye’nin en iyi seslerinden biri söyledi. Sizlere ulaştırdı. Annem İzmir’i ayrı tutar bu arada. Annemin çok büyük selamını getirdim sizlere. İzmir ve İzmir Fuarı’nın ailemizdeki yeri bambaşkadır. Bu gece bu fuarda hepimiz büyük bir aileyiz. Özlemişiz bir arada olmayı. Hem güzel, hem çirkin, hem acı hem tatlı hikayeler yaşıyoruz aynı anda. Kimileri geliyor, kimileri gidiyor ama hayat devam ediyor. En kötü günümüz böyle olsun. Bizi sizlerle buluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

PAYLAŞ