Gelecek, Teknoloji, Moda ve Tasarım Hairtopia 2024’te Buluştu

Writer: NYX Magazine

Date: 17/06/2024

PAYLAŞ

Profesyoneller tarafından profesyoneller için yaratılan saç markası L’Oréal Professionnel, yılın merakla beklenen etkinliklerinden biri olan Hairtopia 2024’de en yeni saç tekniklerini, teknoloji, gelecek ve profesyonel güzelliği bir araya getirdi. Profesyonel güzellik sektörünün ve kuaförlük mesleğinin geleceğini şekillendiren en büyük buluşmalardan olan Hairtopia 2024, profesyonel iş ortakları 300’den fazla kuaförün katılımı ile 3 Haziran 2024, Pazartesi günü Volkswagen Arena’da gerçekleşti.

Sunuculuğunu Özge Ulusoy’un üstlendiği etkinlik, L’Oréal Professionnel Ürünleri Divizyonu Genel Müdürü Bahadır İnanç ve L’Oreal Professionnel Marka Müdürü Selen Tütüncüoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı. İnanç ve Tütüncüoğlu, markanın sektördeki öncü konumu, yenilikçi projeleri ve geleceğe yönelik vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Gün boyu ilham veren panellere ve profesyonel saç uygulamalarına ev sahipliği yapan Hairtopia 2024, ünlü tasarımcı Nihan Peker’in L’Oréal Professionnel için tasarladığı özel koleksiyonun sergilendiği bir defile ve L’Oréal Professionnel artistik ekibi Le Collectif’in göz alıcı saç tasarımlarının  yer aldığı Le Collectif Show ile katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. 

“Profesyonel güzellik pazarının dönüşümüne liderlik ediyoruz”

L’Oréal Professionnel olarak, geleceğe, teknolojiye ve trendlere dayalı dinamik bir yaklaşımla sektöre yön verdiklerini belirten L’Oréal Professionnel Ürünleri Divizyonu Genel Müdürü Bahadır İnanç, “ L’Oréal Professionnel olarak işimize sadece satış noktası olarak bakmıyoruz. Markamızın en önemli misyonlarımızdan biri mesleğin ve sektörün gelişimine liderlik etmek. Bu amaçla pek çok projeye hayata geçiriyoruz. Sektörün ve kuaförlük mesleğinin geleceğini şekillendiren en büyük buluşmalardan biri olan Hairtopia’da bunlardan biri. Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz ve çok büyük ilgi gören Hairtopia buluşmasının, ikincisini gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. Sektörün ve alanının en deneyimli isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı  Hairtopia 2024’ün katılımcılar için yepyeni ufuklar açacağına ve sektöre ilham vereceğine inanıyorum” dedi. 

Trevor  Sorbie Academy’den Uygulamalı Masterclass’lar

Hairtopia 2024’nin en çok ilgi uyandıran oturumlarından biri, kuaförlük dünyasının efsane isimlerinden Trevor  Sorbie tarafından, sektörde eğitim ve yenilikçiliği teşvik etmek için kurulan, dünya çapında düzenlediği eğitim programları ve seminerlerle kuaförlük mesleğini daha ileri taşımayı amaçlayan Trevor  Sorbie Academy’nin uygulamalı masterclass’ları oldu. Masterclass’ların ilkinde Trevor  Sorbie Brighton Direktörü Giuseppe di Rosa, yeni balyaj tekniklerini tanıtarak, en son trendleri uygulamalı olarak katılımcılarla paylaştı. Diğerinde masterclass’ta ise Trevor  Artistik Eğitim Direktörü Ryan Forsythe, en yeni kesim ve şekillendirme tekniklerini sahnede canlı olarak uyguladı.

İlham Veren Paneller 

“Profesyonel Hayatta Ruh ve Beden İyiliğini Nasıl Koruyabiliriz?” başlıklı panelde, Psikolog Beyhan Budak ruh ve beden sağlığını koruma yöntemleri, stres yönetimi ve iş-yaşam dengesi konularında katılımcılara değerli tavsiyeler sunarken, MM Bahçecik Salon Kurucusu Metin Bahçecik, “Sektörel Bilgelik ve Zorluklara Rağmen Başarmak” başlıklı sohbette sektörde  başarıya ulaşmanın yollarını ve kendi kişisel deneyimlerini paylaştı. DijiTalk oturumunda, Tiktok Türkiye İçerik İşbirliklerinden Sorumlu Müdür Ece Marangoz ve Kuaförler Derneği Başkanı & Sabit Akkaya Salon Kurucusu Sabit Akkaya, Tiktok’ta büyüme stratejileri, içerik oluşturma, hedef kitleye ulaşma ve etkileşimi artırma konularında  ipuçları sundular. Tasarımcı Nihan Peker ise “Saçın Stylingte Önemi” konulu oturumda, moda ve saç trendlerinin stil üzerindeki etkisine dikkat çekti. 

Mekan geneline kurulan deneyim alanlarında, konuklara yeni ürün ve teknolojileri deneyimleme fırsatı sunan  Hairtopia 2024,  L’Oréal Professionnel’in profesyonel güzelliğin geleceğini şekillendirme misyonuna önemli katkılar sağladı.

Teknoloji ve Couture’u Buluşturan Defile: Nihan Peker for L’Oréal Professionnel

Hairtopia 2024,  özel bir moda showu’na da ev sahipliği yaptı. Tasarımcı Nihan Peker’in estetiği couture terzilikten ilham alan daha güçlü detaylarla dengeleyen feminen tasarımlarını, L’Oreal Professionnel’ın tekno-güzelliğin geleceği vizyonu ile harmanlayarak hazırladığı, Nihan Peker for L’Oréal Professionnel koleksiyonu özel bir defile ile tanıtıldı. Nihan Peker’in tasarımlarına, 11 kişiden oluşan L’Oréal Professionnel artistik ekibi Le Collectif de ilham verici saç tasarımları ile eşlik etti. 

PAYLAŞ