German Design Awards’tan Bonna’ya Üç Ödül

Writer: NYX Magazine

Date: 27/12/2022

PAYLAŞ

1983’te küçük bir seramik atölyesinde sektöre adım Kar Porselen’in çatısı altında faaliyetine başlayan Türkiye’nin ilk %100 premium HoReCa markası Bonna, aldığı ödüllerle her geçen gün başarılarını tescilliyor. Bugüne kadar Ida Design Awards, German Design Award, DNA Paris Awards ve Design Turkey gibi pek çok ulusal ve uluslararası fuara katılarak, koleksiyonlarıyla toplam 14 ayrı ödülün sahibi olan alan marka, son olarak German Design Awards 2023’ten üç ödülle döndü. 

Ödülleri topluyor

20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 95 bin metrekare alana kurulu Bilecik-Pazaryeri fabrikası ve 10 bin metrekare kapalı alana sahip Çayırova fabrikasında yıllık toplam 40 milyon parça ürünü sektörle buluşturan Bonna, ezber bozan ve sıra dışı tasarımları ile tüm dünyada dikkatleri üzerine çekiyor. Bünyesinde yetenekli ve deneyimli bir tasarım ekibi bulunduran marka, Uzak Doğu’dan Avrupa’ya yabancı tasarımcılarla da iş birliklerini sürdürüyor. Kullanıcılarına her defasında “mükemmel yeme içme deneyimi” vaat eden Bonna, farklı ihtiyaçlara uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarken, eşsiz ve kendine özgü koleksiyonlarıyla ödülleri topluyor. German Design Awards 2023’te Sphere Ocean, Pott Bowl ve KAFF koleksiyonları ile Excellent Product Design kategorisinde, Special Mention ödülü alan marka, geçtiğimiz yıl da yine üç ayrı koleksiyonu ile Alman tasarımcılar tarafından ödüle layık görülmüştü.

İhracat şampiyonları arasında

Koleksiyonlarını tasarlarken onları özel ve sağlam kılacak birçok parametreyi üretim ve tasarım anlayışına entegre eden Bonna, kolay istiflenebilirlik, kenar çıtlama garantisi, çizilmeye ve yüksek ısıya karşı dayanıklılık gibi pek çok konuda gerçekleştirdiği ilklerle sektörde öncü bir rol üstleniyor.

6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren marka, HoReCa sektörünün liderleri arasında yer alıyor. 2021 Yılı Porselen Sofra-Mutfak Eşyası Kategorisi’nde “En Fazla İhracat Gerçekleştiren” ikinci firma olan marka, 2019 ve 2020 yıllarında da aynı kategoride üçüncülük ödülünü alarak, ihracattaki başarını tescillemişti. Bonna aynı zamanda 2020 yılı “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” ödülünün de sahibi.

PAYLAŞ