Groomed Keratin Serisi ile “Bakımlı Saçlar”

Writer: NYX Magazine

Date: 05/11/2020

PAYLAŞ

Geleneksel temizlik anlayışından mıdır bilinmez, duştayken saçları köpürte köpürte yıkamak temizlenme hazzını tatmin eden başlıca faktörlerden. Peki, şampuanların bolca köpürmesini sağlayan sülfatın cilde verdiği zararlar konusunda fikriniz var mı?

Köpürme özelliği ve maliyetinin ucuz olması nedeniyle temizlik malzemelerinde sıkça tercih edilen SLS(Sodium Lauret Sulfate) cildin en büyük düşmanı. Şampuanların yanı sıra nemlendiriciler, makyaj malzemeleri, yüz yıkama jelleri, vücut losyonları ve ciltle doğrudan temas eden çok sayıda ürün içeriğinde kullanılan sülfat, ciltte pullanmaya, saç derisinde kurumalara ve kepeklenmeye yol açar. Cildin nem dengesini bozar, cildinizin ve saçlarınızın kurumasına neden olur. Hem ciltle hem de saçlarla doğrudan temas eden şampuanların seçimi, bu nedenle büyük önem taşır.

Saçlarınızın kuruluğundan ve matlığından şikayetçiyseniz, bunun temel nedeni kullandığınız şampuan ve saç bakım ürünleri olabilir. Fuer Kozmetik’in kişisel bakım markası Groomed, sağlıkla parlayan saçlar için muhteşem bir keratin serisi sunuyor. Groomed’in mucizevi serisi, içeriğindeki yüksek keratin ve aynı zamanda sülfat, paraben, SLS ve alkol gibi zararlı kimyasallar içermeyen yapısı ile saçlara mükemmel bakım yapıyor, %95 bitkisel içeriği ile saçları yıpratmadan temizliyor.

Kuru, cansız ve mat görünen saçlar için özel olarak üretilen “Groomed Keratin Serisi”nde yer alan organik içerikli Groomed Keratin Sülfatsız Şampuan ile yıpranmış saçlarınızı kirden arındırırken Groomed Keratin Sülfatsız Saç Kremi ile saçlarınıza gözle görülür yumuşaklık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Seride yer alan ve bir defa kullandığınızda bir daha vazgeçemeyeceğiniz Groomed Argan Saç Serumu ise, saçlarınıza parlaklık, canlılık ve ipeksi bir görünüm katarken eşsiz kokusuyla tüm gününüze eşlik edecektir.


Her saç tipine uygun

Sülfat içeren şampuanlar kimyasal içeriği nedeniyle, günlük kullanımında tahrişe ve kuruluğa neden olur. Groomed sülfatsız ürünleri, her saç tipi için uygun olup günlük kullanımda da saça ve saç derisine zarar vermez.

Daha yumuşak, daha parlak saçlar

Saç diplerinin kurumasından kaynaklanan saç kırılması, kopması, dökülmesi ve benzeri problemlerin ortadan kalkmasına destek olan sülfatsız şampuanlar, saçların çok daha yumuşak ve parlak görünmesini yardımcı olur.  

Nelere dikkat edilmeli?

Özellikle ciltle direkt temas eden ürün satın alırken içeriğinde SLS(Sodium Lauret Sulfate), SLES (SodiumLauryl Ether Sulfate), ALS (Ammonium Laureth Sulfate) ve MLS (Magnesium Laureth Sulfate) gibi kimyasal maddeler olmamasına dikkat edilmelidir.

Groomed keratin serisi, %95 organik içeriğe sahip olmakla birlikte, profesyonel kuaförler tarafından da tercih edilmekte ve eşsiz ürünler sunmaya devam etmektedir.

Groomed Sülfatsız Keratin Şampuanı 300 ml.            60 TL.

Groomed Sülfatsız Keratin Saç Kremi 300 ml.           60 TL.

Groomed Argan Saç Serumu                                     90 TL.

https://www.groomed.com.tr/kategori/sulfatsiz-sampuan/3

PAYLAŞ