Hep Birlikte Depremzede Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlayalım

Writer: NYX Magazine

Date: 16/03/2023

PAYLAŞ

Dünyanın 64 ülkesine mobilya ihracatı yaparak yaklaşık 80 ülkede tescilli bir dünya markası olan Asortie Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, mobilya sektöründeki başarısı kadar spora olan sevgisiyle de tanınmış bir isim. Çocukluktan kalma tutkusu olan bisiklette zaman içinde profesyonel bir bisiklet binicisine dönüşen Murat Erat, pek çok farklı şehirde ve ülkede bisiklet turlarına çıkıyor.

Sporun birçok dalıyla ilgilenen ve düzenlenmiş bisiklet yarışmalarında ödüller kazanmış olan Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat özellikle köy okullarına bisiklet desteğinde bulunarak bisiklet sporunu çocuklarında tanımasını ve yaşamasını istiyor. 

Çocuklara bisiklet götürmek istiyoruz.

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizdeki 11 ilde yaşanan deprem felaketinden sonra özellikle sosyal sorumluluk konusunda ağaç dikimi ve hayvanlar için sağladıkları destek dışında, depremzede çocuklar içinde kolları sıvadıklarını belirten Murat Erat: ‘’hala deprem bölgelerinde aynı tramvayı yaşayan çocuklarımız var. Öncelikle onların bu tramvayı daha hızlı atlatabilmeleri adına bölgedeki ilgili birimler ile iş birliği yaparak oradaki çocuklara bisiklet götürmek istiyoruz.

“5-12 yaş çocuklar için bisikletlerimizi bölgeye dağıtıma çıkacağız.”

Bunun için birçok iş insanı arkadaşımız ile ortak bir çalışma yapmaya başladık. En kısa sürede elimizden geldiğince 5-12 yaş arası çocuklara uygun bisikletlerimizi bir araya getirip bölgeye dağıtıma çıkacağız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onların bu tramvayı daha çabuk atlatabilmelerini ve öncelikli olarak onların normalleşmesini hedefliyoruz. ‘’ dedi. 

Profesyonel Bisiklet Sürücü Kursu

Ayrıca; ‘’bisiklet spor dalının ülkemizde gelişmesi ve özellikle de gençlerin bu alana ilgi duyması benim çok arzu ettiğim bir şey. Bunun için önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin ilk “Profesyonel Bisiklet Sürücü Kursu” projemizi hayata geçirmek istiyoruz.

Tamamen Ücretsiz Olacak

Tamamen ücretsiz olacak şekilde, federasyon bünyesinde yapmayı düşündüğümüz proje ile gençlerin bu spora ilgisini artırmayı ve profesyonel şekilde yapmalarını amaçlıyoruz. Ülkemizde belediyeler ile görüşüp asfalt kenarlarına bisiklet yolları yapılması için çeşitli derneklerimiz aracılığı ile çalışmalar yapıyoruz. Bir de dezavantajlı ve engelli gençleri de bu spora teşvik edecek bir plan üzerinde çalışıyoruz. ‘’ dedi.

PAYLAŞ