İki Özel Şeften ‘Four Hands Dinner’

Writer: NYX Magazine

Date: 18/11/2022

PAYLAŞ

Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu İstanbul, özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Nobu Kurumsal Şefi Hervé Courtot ve Nobu İstanbul Şefi Joshua Treacy tarafından hazırlanan özel menü sadece 10-14 Aralık tarihleri arasında her iki şefin de hazır bulunacağı akşam yemeğinde sunulacak.

Panoramik Boğaz manzarası ve en ince detayına kadar düşünülmüş dekorasyonu ile benzeri görülmeyen bir ambiyans sunan Nobu İstanbul, misafirlerini özel bir menü ile karşılıyor. Restoranda 10-14 Aralık tarihlerinde sunulacak olan menü, Nobu Kurumsal Şefi Hervé Courtot ile Nobu İstanbul şefi Joshua Treacy’nin birlikte hazırladığı ‘Four Hands Dinner’ etkinliğine özel olarak hazırlanıyor. 

Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu İstanbul’un ‘Four Hands Dinner’ menüsünde; şefin sushi spesiyallerinden geleneksel Japon mutfağında öne çıkan lezzetlere kadar geniş bir yelpaze sunuluyor. Menüde başlangıç olarak; havyar ve patlıcanın bir araya geldiği ve eşsiz bir uyum yakaladığı köz patlıcan püre, ton balığı salsa ve çıtır kadayıfla sunulan ton balığı Aji Amarillo, şehriye ve acılı ponzu soslu ıstakoz salatası yer alıyor. Başlangıçları şeflerin özel suşi ve nigiri seçimleri izliyor. Et ve balık olmak üzere iki ana yemek alternatifinin yer aldığı menünün yıldızları; Nobu’nun spesiyalleri arasında yer alan balsamik teriyaki ve kabak köpüğü ile sunulan karabiberli kod balığı ve kişniş pesto ve dashi patates Aji Amarillo sosu eşliğinde ızgara kuzu bonfile. Menünün tatlı finalinde ise vanilya miso ve susam kıtırı ile tatlandırılmış yuzu lavanta dondurmanın eşlik ettiği karamelize Anamur muzu konukların beğenisine sunuluyor. 

Eşsiz Boğaz manzarası yanı sıra ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla dikkat çeken Nobu İstanbul’da 10-14 Aralık tarihleri arasında Nobu Kurumsal Şefi Hervé Courtot ile Nobu İstanbul şefi Joshua Treacy‘nin hazırladığı bu özel menüyü deneyimlemek isteyenler rezervasyon yapmak için [email protected] veya +90 212 334 30 34 numaralı telefon üzerinden ulaşabiliyor. 

PAYLAŞ