İkonik Stillere Yeni Yorumlar Getiren Koleksiyon

Writer: NYX Magazine

Date: 18/08/2021

PAYLAŞ

Tommy Hilfiger ile uzun zamandır mentorluk yaptığı Brooklyn merkezli tasarımcı Romeo Hunte’ın birlikte tasarladığı Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsül koleksiyonu sezona hazır. Koleksiyon için Tommy Hilfiger arşivlerine inen Romeo Hunte, imzası niteliğindeki dekonstrüksiyon tekniklerinden yararlanarak, renk bloklu denizci ceketi veya deri biker ceket ile kombine ettiği klasik trençkot gibi ikonik parçaları yeniden karıştırarak tasarladı. 

TommyXRomeo kapsülü, şirketin temsili moda ve ötesinde geliştirme misyonunu yansıtan üç eksenli bir platform olan iddialı People’s Place Programını ileriye taşıyor.  Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsülü Türkiye’de tr.tommy.com‘da satışa sunulacak. 

“Genç ve gelecek vadeden bir tasarımcı iken kariyerimde büyük iz bırakan inanılmaz liderlerin rehberliğinden yararlanabildiğim için çok şanslı olduğuma inanıyorum,” diyen Tommy Hilfiger şöyle devam etti: “Bu bilgi ve deneyim birikimini aktarmayı önemsiyor, tasarım yeteneklerinin gelecek nesline mentorluk yapıyorum. Beş yıldan uzun süredir Romeo Hunte ile çalışıyor ve onu destekliyorum. Yükselen yetenekler arasında gerçekten olağanüstü bir yeri olan Romeo’nun tasarımlarını gördüğünüz anda etki yaratacağını anlıyorsunuz. İki dünyayı bir araya getiren bu kapsül koleksiyondan gerçekten gurur duyuyorum. Birlikte çalışırken temsili artırmak ve yeteneklerini dünya çapında öne çıkarmak için özellikle BIPOC topluluklardaki kreatiflere ve kanaat önderlerine desteğe odaklandık. People’s Place Programı aracılığıyla kendilerini gösterebilecekleri gerçek bir platform sunmak istiyoruz.”

Romeo Hunte ise şöyle konuştu: “Tommy, yıllardır mentorum olarak bana çok destek verdi. Yeniden yaratımlar, tasarım DNA’mın temel bir parçasını oluşturuyor. Dolayısıyla, marka arşivlerinin sınırlarını zorlarken inanılmaz kreatif ve anlamlı bir deneyim yaşadım. Bu konsepti daha da ileri taşımak, geleceği yeniden tasavvur edip tanımlamak için tasarım sürecinden kampanyaya ve ekibe kadar her unsurda mevcut durumu sorguladık. Başardıklarımızla gerçekten gurur duyuyorum. Gelecek nesil yeteneklere büyük hayaller kurmaları için ilham verebilmeyi umuyorum.” 

Tommy Hilfiger, Sonbahar 2021 TommyXRomeo kapsülü için arşivlerini Romeo’ya açtı. Klasik TOMMY HILFIGER tasarım kodlarını Romeo Hunte’nin imzası olan dekonstrüksiyon teknikleriyle harmanlarken unisex dış giyime odaklandı. Koleksiyon, markanın trençkot, biker ceket ve Oxford gömlek gibi en tanınan ikonlarına modern ve cesur yorumlar katıyor. Farklı bir sofistike duruşa sahip olan her parça, kolejli Manhattan esintilerini Brooklyn sokak giyimiyle bir araya getiriyor. Sıra dışı malzeme kullanımı ve üstün kaliteli el işçiliği, Romeo Hunte ve Tommy Hilfiger’ın ortak tutkusu olan detaylara özeni vurguluyor. Örneğin, New York metrosunun renklerinde yeniden tasarlanan marka mirası ince çizgili bir gömlek sıra dışı, hareketli orantılarıyla şaşırtıyor. 

PAYLAŞ