İş, Sanat ve Cemiyet Dünyası Açılışta Buluştu

Writer: NYX Magazine

Date: 19/05/2024

PAYLAŞ

Tarihi Yarımada’nın en özel noktasında tüm ihtişamıyla boğazı kucaklayan ve gün batımlarına etnik elektronik müziğin eşlik ettiği yepyeni bir lezzet deneyimi sunan Roof Mezzepotamia’nın açılış daveti iş, sanat ve cemiyet hayatından özel isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Pınar Eczacıbaşı, Aslıhan & Ömer Abacı, Müge Karamızrak, Sema Abacıoğlu, Julide & Mehmet Ali Berkman, Aynur Tekeş, Tülay Perazzini, Tülin & Derya Kartoz, Ozan Ekşi, Ceylan & Nejat Çuhadaroğlu gibi isimlerin katıldığı gecede ünlü Buddha Barı’ın efsane ismi DJ Papa’nın performansıyla keyifli anlar yaşandı.

Köklü bir otelcilik deneyimi olan ve hizmet yaklaşımlarıyla dünya sıralamasında en üstlerde yer alan AYS Otelcilik’in yatırımcıları Fırat Yıldıran ve Barış Çolak tarafından hayata geçirilen Roof Mezzepotamia; imza lezzetleri, özel reçete kokteylleri, şık sunumları, ayrıcalıklı hissettiren hizmet anlayışı ve etkileyici manzarasıyla İstanbul’un en çok konuşulan mekanları arasında yerini alacak. En iyi lezzet, en iyi müzik ve en iyi hizmet anlayışıyla İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi restoranı olma hedefiyle yola çıkan ve dünyaca ünlü DJ’leri de sahnesinde ağırlayacak olan Roof Mezzepotamia, beş duyuya hitap eden bütünsel bir restoran deneyimine odaklanıyor.

Mezopotamya’nın yeni bir medeniyet ve kültür yaratma mirasından ilham alan Roof Mezzepotamia, Türkiye’nin yedi bölgesinden en özel tatları kendine has yorumuyla bir lezzet senfonisine dönüştürüyor. Seçkin lezzetleri, hafızalara yer edecek kokteyleri, İstanbul’un masalsı manzarası ve etnik müzik eşliğinde unutulmaz anlara ev sahipliği yapan Roof Mezzepotamia, restoran deneyimi bambaşka bir boyuta taşıyor. Mevsiminde tüketim ilkesiyle yerel üreticilerden sağlanan ürünlerle Türk mutfağının unutulmaz lezzetlerini yeniden yorumlayan mekan, tutkulu bir damak şöleni yaşatıyor. Kahvaltı, özel bir akşam yemeği, yıl dönümleri, özel davetler, iş yemekleri ve eğlenceli dost masaları için harika bir alternatif olarak ön plana çıkan Roof Mezzepotamia, Tarihi Yarımada’da eşsiz bir gastronomi deneyimi yaşamak isteyenlerin favorisi oluyor. AYS Otelcilik yatırımcılarından Barış Çolak, “Konsepti, lezzetleri ve müzikleriyle çok özel bir restoranı hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz. Roof Mezzepotamia’da lezzet ve müzikseverler İstanbul’un seyrine doyum olmayan Boğaz manzarasının ve Tarihi Yarımada’nın mistik güzelliğinin keyfini çıkaracak. En iyi lezzet, en iyi müzik ve en iyi hizmet anlayışımızla İstanbul’un ve Türkiye’nin en iyi restoranı olmayı hedefliyoruz.” dedi.  AYS Otelcilik yatırımcılarından Fırat Yıldıran ise “İstanbul’un eğlence ve gastronomi açısından çekim merkezi haline gelen Sirkeci’de Roof Mezzepotamia ile yepyeni bir değer yaratacağız. Hizmet anlayışımız ve otelcilikte ortaya koyduğumuz farklar ile dünya sıralamasında ilk üçte yerimizi aldık. İmza lezzetlerimiz, şık sunumlarımız ve harika manzaramızla misafirlerimize yepyeni bir restoran deneyimi yaşatacağız. Etnik elektronik müzikler ve dünyanın en iyi DJ’leri eşliğinde tam bir müzik ve lezzet şöleni sunacağız. Bu konsept Türkiye’de ve belki dünyada bile yok. Misafirlerimiz eşsiz lezzetlerin tadını çıkarırken, müziklerimizle başka bir yolculuğa çıkacak.” şeklinde ifade etti.

Yenilikçi ve özgün dokunuşlarla Türk mutfağı yeniden yorumlanıyor

Roof Mezzepotamia’nın mutfağı kariyer yolculuğuna genç yaşta başlayan Bulut Gökmen Gök ve ekibine emanet… Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini modern dokunuşlarla yorumlayarak ve çok özel sunumlarla hazırlanan menüsüyle dikkat çeken mekan, misafirlerini eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Mezopotamya’dan ilham alınarak hazırlanan menü, Osmanlı döneminden günümüze kadar uzanan Türk mutfağından izler taşıyor. Bulut Gökmen Gök, Türkiye’nin 7 bölgesinden geleneksel lezzetleri yeniden yorumlayarak en yenilikçi dokunuşlar ve pişirme teknikleriyle lezzet severlerin beğenisine sunuyor. Sunumlarıyla da göz dolduran menü; farklı aromaları, çok özel tatları buluşturan ve yemeklere başka bir lezzet katan soslarıyla da oldukça iddialı.

Tarihi Yarımada’da lezzet ve müziğin buluşma noktası Roof Mezzepotamia

Türkiye’nin 7 bölgesinden izler taşıyan tadım menüsünde yer alan soğuk mezeler, ara sıcaklar, salatalar, spesiyal kokteyller ve enfes tatlılar ile misafirler aralıksız bir lezzet serüveni yaşıyor. İmza mezeler arasında; Güneydoğu topraklarında çok uzun yıllardır yapılan Sasiço, Osmanlı’ nın en eski lezzetlerinden biri olan kuru köftenin bir Uzak Doğu yemeği olan Miso ile füzyonuyla hazırlanan Misolu Kuru Köfte, Hatay’ın en leziz mezelerinden biri olan Mütebbel’in kızaltılarak bambaşka bir yorum katıldığı Kızarmış Mütebbel, Antakya tuzlu yoğurdu ve Samandağ acısının Denizli’nin kale biberi ile kombinasyonu ile hazırlanan Atom yer alıyor. Sütte marine edilen Kuzu Uykuluk veağır ateşte pişmiş Dana Yanak ise ana yemeklerde ön plana çıkıyor. Özel tariflerle hazırlanan ve yalnızca Roof Mezzepotamia’da yer alan imza kokteyller ise bambaşka bir lezzet sunuyor. Mezepotamya’da yaşamış uygarlıkların kültürlerinden esinlenerek premium içkilerle hazırlanan kokteyller; bu coğrafyada yaşayan kral, tanrı ve önemli kişilerin isimlerini taşıyor. Ninkasi (Sümer Bira Tanrısı), Hammurabi (Altıncı Babil İmparatoru), Purattu (Fırat Nehrinin Eski Adı), Inanna (Aşk ve Doğurganlık Tanrıçası), Barmenin İmzasıOkaliptik Margarita, Mezzepotamyalı ve Basirethan imza kokteyller arasında… Sektörün deneyimli ismi ve AYS Otelcilik Yiyecek İçecek Direktörü olan Ferruh Gürdol ise tüm operasyonun başında yer alıyor ve zarifliği ile misafirleri ağırlıyor. Mekan, geniş şarap seçkisi, premium içki çeşitleri ve şık bar konseptiyle de şık ve göze hitap eden bir konsepte sahip…

Özel DJ performanslarıyla keyifli anlar yaşanacak

Lezzet ve müziği eşsiz bir uyumla buluşturan Roof Mezzepotamia, yeme içme sektörüne yeni bir soluk getiriyor. Müzik danışmanlığını etnik elektronik müziğin popüler ismi DJ Manjoon’un üstlendiği mekanda her gece dünyaca ünlü DJ’ler performans sergileyecek. Mayıs ve haziran aylarında FIBI, Omerar Nanda ve Mosso Noise etnik elektronik müziğin güçlü isimleri DJ performansı ile lezzet ve müzik keyfinin doruklara çıkacak. Lezzetleri, İstanbul Boğaz’ı, Haliç ve Tarihi yarımadanın tarihsel ve mistik yolcuğuna eşlik eden muhteşem manzarasıyla Roof Mezzepotamia İstanbul’da alışılmışın dışında bir gastronomi yolculuğuna çıkmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak.

PAYLAŞ