Işığa Davet…

Writer: Nurgül Eryıldır Günay

Date: 10/08/2022

PAYLAŞ

NYXmag 2 yaşında!
2 yıldır kalıpların dışında bir kadın moda dergisi olarak varlığımızı sürdürüyoruz. Birbirinin kopyası yayınlardan sıyrılarak, sadece moda ve güzellik konularına yer vermek yerine, sağlık, seyahat, yeme-içme, kültür-sanat, hayvan dostları, sosyal medya ve eğitim gibi alanlarla, temel haklar, toplumsal cinsiyet gibi sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılıklarımızla dergicilik vizyonumuzu geniş tutmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki sayılarımızda da dergicilikteki inovatif tavrımızı sürdüreceğiz, kadın ve modanın renkli dünyasına, hayatın tüm renklerini, yeni kuşakların dinamizmini, çizgilerini katmaya devam edeceğiz. Farklılığı, coşkuyu, zamanın ruhunu kavrayamayan, yanlış gören tüm anlayışlara, bütün bunların büyük bir zenginlik olduğunu cesaretle yeni sayılarımızda da göstermeye kararlıyız. Ve kendimizi Türkiye’nin yeni kadın moda dergisi olarak konumlandırıyoruz. Sayıları her geçen gün artan, çok değerli okurlarımızın desteğini alarak yolumuza devam ediyoruz. Okuyan, takip eden, paylaşan tüm okurlamıza çok teşekkür ediyorum. Birlikte nice yıllara…

İlham Veren Kadınlar: 7

Bu sayıda da sizleri ”İlham Veren Kadınlar”la buluşturmaya devam ediyoruz. Konuklarımız yine birbirinden değerli ve güçlü kadınlar. Ashley Joy kozmetik markası kurucusu Aslı Şen ve Make A Wish Türkiye Ceo’su Miriam Dinç. Aslı Şen‘in yeni şeyler keşfetmek, iyilik ve güzelliği paylaşmak odaklı, hayatında biraz da kendi deyimiyle ”ilahi tesadüflerin” biraraya gelmesiyle başlayan güzellik ve bakım markası Ashley Joy markasının oluşma sürecini keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Diğer tarafta çocukluğunun büyük kısmı Afrika’da geçen, 90’ların başında Türkiye’ye yerleştikten sonra, pek çok uluslararası şirkette büyük proje ve organizasyonlara imza atan Miriam Dinç‘in ilham veren yaşamını sizinle paylaşmak istedik. Geçtiğimiz Mayıs ayında Make a Wish Türkiye’de (Bir Dilek Tut Derneği) Ceo’luk görevine başlayan Miriam Dinç ile dernek çalışmalarını da konuştuk.

Kadın cinayetleri hepimizin canını acıtıyor. Katiller için, kadınları öldüren katiller için çok uzun zamandır, hepimizi rahatsız eden ceza indirimleri uygulanıyor. Bir kadın dergisi olarak bu konuya duyarsız kalamayız. Pınar Gültekin cinayeti sonrası yaşanan hukuk süreci de öncekilerden çok farklı olmadı. Bu konudaki yaklaşımımızı NYXmag Genel Yayın Koordinatörü Suat Özçelebi kaleme aldı. Lütfen dikkatle okuyun ve yaşanan sürece hep birlikte “OLMAZ, OLAMAZ” diyelim!

Nyxmag Dergi’de bu sayıda neler var:

Aslı Eren Eryıldır, “Eğitimde Coğrafya Kaderiniz mi?” sorusuna alternatiflerle yanıt veriyor.

Denge köşesindeki yazısıyla Asu Çetin yolumuzda kalıp dengemizi koruyabilmemizin ipuçlarını veriyor.

Destination Anywhere köşesinde Ayça Akad, bilgelik ve savunma tanrıçasının şehrine, Atina’ya gidiyor. Ayça Akad ile birlikte muhteşem tapınakları karış karış dolaşıyoruz.

Post Büyücüsü’nde yaz moduna uygun 10 instagram hesabını paylaşıyor bizimle Burçin Yaşar Üner.

Bilgelik demişken; turuncunun bilgelik ve enerjinin rengi olduğunu biliyor muydunuz? Emine Akca Renklerin Öyküsü köşesinde bu sayı bize turuncudan bahsediyor.

Sanatın Gözü’nde Fulden Okumuş Karayel hem yaz sıcağında tatilin keyfini çıkaracağımız hem de ruhumuzu doyuracak sanat eserlerini görebileceğimiz sergilere götürüyor bizleri.

Ayna’da Nalan Yurttaş, enerjik bir yaz için ne yapmamız gerektiği konusunda önerileri ve deneyip memnun kaldığı ürün tavsiyeleri ile karşımızda.

Naşide Sağlam, Kalemler ve Silgiler’de bu sayı Kısır ve Döngü hikayesiyle bizimle birlikte.

Duygularınızı ayağa kaldıran, sizi gerçekten çok etkileyen iyi bir film izlediğinizde, nefis bir roman okuduğunuzda bir süre onunla yaşarsınız… Nuh’un Gemisi’nde bu sayı bir Japon filminden bahsediyor Nuh Cebeci. Altın Küre ödüllü başyapıt “Drive My Car”.

Patili Köşe’de evcil hayvanla tatil planlarken dikkat etmemiz gereken noktaları ve can dostumuzla birlikte konaklayabileceğimiz tesisleri okuyacaksınız Sevil Balaban’dan. Konuşan Kediler’de ise yemyeşil gözlü Zümrüt’ün hikayesi bekliyor sizi.

Song’un Seçkileri’nde, Songül Öztürk’ün deneyimleriyle Michael Martin’in mutfak tutkusu ve restoran endüstrisindeki uzmanlıkları ile hayata geçirilen Bodrum Villa Azur ve D’Plaj’daki tesisleri okuyacaksınız.

Vizesiz Dünya Köşesinde Suat Öztürk, Shengen Vizesi şartlarındaki değişiklikleri ve gelişmeleri konu ediyor.

Düş Kapanı’nda Şenay Çarkçı’nın Beyhude adlı hikayesi var.

Fit Lezzet’te Yeliz Kutlu bir türlü kilo veremeyenler için ipuçlarını paylaşıyor bizimle.

Twitterda trend topic olan konuları yine Yurdagül Aydın’dan okuyoruz.

Röportajlarda make-up artist Rıfat Yüzüak, saç tasarımcısı Üzeyir Büke, TheLifeCo Wellbeing markası kurucusu Ersin Pamuksüzer ve Uluslararası Lezzet Akademisi Genel Koordinatörü Hülya Acar konuk oluyor dergimize.

Evlilik hazırlığı içinde olan heyecanlı gelinlerimiz için yine güzel içeriklerimiz var. A’dan Z’ye evlilik hazırlıkları ve gelinlik seçimi ile tavsiyeler de var.

Bahçe dekoru, banyo dekorasyonu, güzel sofralar için ürün önerileri ve dekoratif objeler, vazolar için sayfalarımızda gezinmeyi ihmal etmeyin.

En son moda haberleri, güzellik ve bakım sırları, makyaj ve ürün önerileri, moda ve aksesuarlarda son trendleri de her sayıda olduğu gibi yine sizler için büyük bir özenle sayfalarımıza taşıdık.

İlginizi çekecek kitap ve film önerilerimiz de var.

NYXmag Dergisi’ni nereden alabiliriz, nerelerde bulabiliriz sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. NYXmag sizin olduğunuz her yerde. Çünkü internette… Dijital olarak yayınlanan NYXmag internet olan her yerde sizinle. Yukarıda yer alan yeni sayının resmine tıklayarak dergimizi okuyabilirsiniz. Ayrıca Turkcell Dergilik uygulamasından da ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Yazın ışıltılı enerjisiyle hepinizi içinizdeki ışığı ve gücü keşfetmeye davet ediyorum. Daha fazla hayal, daha fazla mutluluk dileyerek, sizleri yeni sayımızla baş başa bırakıyorum.

Sevgilerimle…

PAYLAŞ