JUMBO X BASE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERGİSİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI

Writer: NYX Magazine

Date: 22/06/2023

PAYLAŞ

Zamansız tasarımları ve kalitesiyle çizgisinden ödün vermeyen Jumbo’nun, BASE iş birliğinde gerçekleştireceği sergiye katılım için başvurular başladı. Base, sanatçıların ‘Sürdürülebilirlik’ temasında, Jumbo markasını ve ürünlerini sanatsal yorumlarıyla ifade edecekleri sergi için açık çağrıyı başlattı.

Geçtiğimiz yıl yaratıcılığa olan inancını genç sanatçılarla paylaşmak ve günümüz sanatının çeşitlilik içeren diline ve gündelik nesneleri yorumlama biçimlerine yeni bir çerçeve sunmak

amacıyla BASE iş birliğinde ilk sergisini gerçekleştiren Jumbo, bu yıl da sanatçıların Jumbo markasını ve ürünlerini sanatsal yorumlarıyla ifade ettikleri eserlerin bir araya geleceği özel bir sergi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 

BASE, Jumbo iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ve teması sürdürülebilirlik olarak belirlenen sergi için açık çağrı başlattı. “Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi Açık Çağrısı”, farklı disiplinlerden sanatçıların başvurularını bekliyor. 30 Haziran’a kadar başvuralara açık olan sergi hakkında detaylı bilgiye BASE’in web sitesi www.base.ist üzerinden ulaşılabilir.

Açık çağrı sonucunda belirlenecek eserler öncelikle ‘BASE X Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi’nde sanat severlerle buluşacak ve ardından serginin bir kısmı Jumbo’nun da sponsorları arasında yer aldığı BASE 2023’te yer alacak.

Tekrar kullanılması mümkün olmayan zamansız tasarımlar sanatla yenilenecek

Doğayı korumak ve geleceğimize yatırım yapmak için vazgeçilemez olanı sürdürülebilir kılmak fikrinden hareketle ortaya çıkan “Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi”, yemeğin hazırlanma aşamasından sunum aşamasına kadar tüm süreçlerinde; tükenen, kırılan, zarar gören ve tekrar kullanılması mümkün olmayan zamansız tasarımları, sanatla yeniden yaşama katmayı amaçlıyor. Jumbo, mutfak ve sofra sanatını sürdüren vizyonu ve BASE iş birliği ile yaratıcı zihinlere ulaşarak daha güzel bir dünya için genç sanatçılara bir tabak çıkarmaları için açık çağrıda bulunuyor.

Jumbo, geçtiğimiz sene 75. yıl kutlamaları kapsamında, genç tasarımcıların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmak ve sanatlarını sergileyebilecekleri platformlar oluşturabilmek amacıyla Base iş birliğinde ilk sergisini ‘Zamansız Yolculuk’ temasıyla gerçekleştirmişti. 

PAYLAŞ