Kahveden Tuvale Resim Sergisi

Writer: NYX Magazine

Date: 21/09/2023

PAYLAŞ

Local Cups, Uluslararası Kahve Örgütü tarafından kabul edilen 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nde Agora AVM’de kahve posasını kullanarak dünyaca ünlü 15 baş yapıtı yeniden resmedecek.

2014 yılında Uluslararası Kahve Örgütü, 1 Ekim’i, “Kahve endüstrisinin, kısıtlamanın ve tutkusunun kutlanması” günü ve “Kahve severlerin içeceğe olan sevgilerini paylaşmaları ve sahip oldukları kaynaklara bağlı olan çoğu çiftçiyi desteklemeleri için bir fırsat” olarak ilan etti. Peki bizler bu günü mis gibi kahve kokusu ile neden bir şölen havasına çevirmeyelim ki…

Evet kahve severler için Local Cups olarak unutulmaz bir güne eşlik etmeye hazırlanıyor ve sizi davet ediyoruz. Kahveyle resim yapan, tuvali ve çiziminden mis gibi kahve kokan sanatçımız ile şahane bir gün vaad ediyoruz.

15 baş yapıtı yeniden resimleyen Local Cups sergisi, kısa bir workshop ile 1 Ekim Agora AVM’de gerçekleşecek..

Beyza Harman’ın tuvale aktardığı muhteşem eserlerinden oluşan bu sergide aynı zamanda;  

“Bir kahve alana Bir kahve de Local Cups’in hediyesi“ olacak. Mis gibi kahve kokusu ile sanatın vazgeçilmez ahengini bir arada yaşayacağımız unutulmaz bir gün olacak.

Geri dönüşüm sanatı

Tabii sanatçımız bu unutulmaz eserleri çöpe giden kahvelerden yapıyor. Yani geri dönüşüm sanatta da kendini gösteriyor.

Kahve sektörü, kalkınma için çok önemli bir çapa, refah ve sürdürülebilirliğin itici gücüdür. Kahve üretmek ve içmek, 60’dan fazla kahve üreticisi, ülkede ve dünya çapında kahve sektörüyle uğraşan milyonlarca insan için iş ve gelir yaratarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı oluyor. Küresel kahve değer zinciri için yenilikçi ve döngüsel çözümler üretmek ve paylaşmak, tohumdan bardağa, çiftçilerden baristalara ve üreticilerden bilinçli tüketicilere, üreticilere ve perakendecilere kadar ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği teşvik edecektir. Ve tabii günümüzde geri dönüşüm çok önemli bir etken ve Local Cups sanat eserlerine çöpe giden kahve posaları ile hayat vererek bu konuda da doğayı koruyup kollamaya davet ediyor.

PAYLAŞ