Kefirle Cildinize Gençlik ve Canlılık Katın! Unice Multibrand Türkiye

Writer: NYX Magazine

Date: 11/02/2021

PAYLAŞ

Son yıllarda popülerliği artan kefir, özellikle sağlıklı yaşamaya önem verenler tarafından tercih ediliyor. Sütün özel bir maya mantarıyla mayalanmasıyla oluşan ve tadı ayranı andıran bu ekşimsi içeceği “sağlıklı yaşamın” vazgeçilmezi kılan özelliği ise probiyotik ve prebiyotikler açısından son derece zengin olması. Probiyotikler bağırsak duvarımıza yerleşerek sağlığımıza destek olan mikro organizmalardır; prebiyotikler ise probiyotiklerin beslenip çoğalmasını destekleyen bileşiklerdir. 

Kefir, prebiyotik ve probiyotiklerin yanı sıra B12 ve K2 vitaminleri, biotin, kalsiyum, magnezyum, folik asit gibi mineraller de içeriyor. Bu özellikleri de kefiri adeta bir gençlik iksiri haline getiriyor. Çünkü kefir vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor, enfeksiyonlara direnci artırıyor, sindirim sistemini güçlendiriyor, kanı temizliyor, kansızlığı önlüyor, karaciğer ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi geliyor, yüksek tansiyonu düzenliyor. Sinir sistemini güçlendirirken uykusuzluğu ve stresi yok ediyor, kronik yorgunluğu da gideriyor. 

Kefirin cilt ve saç üzerinde de birçok etkisi var: Cildi güzelleştirip parlaklık veren kefir, cildin nem dengesini sağlıyor ve cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Yanık dahil cilt enfeksiyonlarının iyileşmesini desteklerken tırnak sağlığına da fayda sağlıyor. Saçları besliyor, güçlendiriyor ve kepeğin önlenmesine yardımcı oluyor. 

Cildi Besleyen ve Dengeleyen Bir Cilt Bakım Formülü

Kefir şimdi de Unice Multibrand Türkiye kataloglarında satışa sunulan Beany PRE-PRObiotics Complex Kefir Özlü Cilt Bakım Seti ile bambaşka bir formda karşımıza çıkıyor. Cildi yumuşatan, besleyen ve dengeleyen bir cilt bakım formülü olan Beany PRE-PRObiotics Complex’in içeriğindeki doğal konsantre kefir özü, birden fazla ve güçlü probiyotik cinsinin sütü fermente etmesi ve biyoaktif peptitleri açığa çıkarmasıyla elde ediliyor. 

Bu konsantre kefir kaynaklı pre-ve probiyotikler, cilt mikrobiyomunu besleyip destek oluyor ve sağlıklı bir cilt yapısını teşvik ediyor. Kefir probiyotikleri, cildin koruyucu tabakasını güçlendirmede ve yenilenme sürecini hızlandırmada kilit rol oynuyor, cildin canlılığı ve nemi için optimum dengeyi sağlıyor, stres ve yaşlanma nedeniyle oluşan yıpranmaya karşı destek veriyor. 

Beany PRE-PRObiotics Complex Kefir Özlü Cilt Bakım Seti, ayrıca içeriğindeki hyalüronik asit, pantenol, E vitamini ve shea yağıyla cildin doğal dengesini koruyup devamlılığını sağlayarak cildi hissedilir derecede nemlendiriyor. Set; yüz kremi, yüz serumu ve el kremi olmak üzere üç üründen oluşuyor. 

PAYLAŞ