Klasiklere Yeni Bir Yorum

Writer: NYX Magazine

Date: 27/09/2023

PAYLAŞ

Academia, 2023-24 Sonbahar/Kış sezonunda minimalizmi yeniden yorumlayarak markanın klasiklerine yepyeni bir soluk getiriyor. Sıra dışı Academia ruhunun yeni siluetler, özgün form ve dokularla güncellendiği koleksiyon, fark yaratan tasarım anlayışıyla sezona iddialı bir giriş yapıyor.

2023-24 Sonbahar/Kış Koleksiyonu, Academia kadınının doğal cazibesi ve feminen tavrını yansıtırken tomboy görünümlerden de vazgeçmiyor ve stil kodlarını bir adım öteye taşıyarak yer yer cinsiyetsiz bir anlatım sergiliyor. İnce işçilikle şekillenen ultra konforlu kalıpların yumuşak lüks tuşelerle servis edildiği sezon koleksiyonu, Academia’nın yaratıcı çizgisinin hayatın her alanına, günün her anına uyarlandığı farklı temalardan güç alıyor.

Sokak stilinin dinamik yüzünü temsil eden Tech Biker’da, militer dokunuşlar feminen tavırla,  haki tonları yıkamalı yüzeylerle buluşuyor. Antrasit yıkamalı denim trençkot ve yüksel bel denim pantolon takım, düzensiz cep kullanımıyla fark yaratan kargo pantolonlar, naylon ve koton karışımlı hibrit etek ve trikolar… Yenilikçi duruşuyla öne çıkan temanın renk paletinde haki ve grilerin yanı sıra yağ yeşili, lime ve beyaz var.  

Koleksiyonun bir diğer teması Office Look, klasiklerin yeniden yorumlandığı modern bir yaklaşımla bireyselliğe alan açarak, Academia kadınının ofis stiline ve şehir görünümlerine uyarlayabileceği çok yönlü tasarımlar sunuyor. Klasik gri takım, mavi-gri özel tonu ve farklı cep detaylarıyla farkını ortaya koyarken, gardıropların anahtar parçalarından mavi gömlek, yeni formu ve özgün ayrıntılarıyla öne çıkıyor. Camel kruvaze ceket, neo-klasik pilili pantolonlar, neopren kumaş gibi örülmüş triko takımlar ve ikonik deri montlar, temanın dikkat çeken tasarımlarından.

Siyahın deri, kadife ve yünlü dokularla buluştuğu Rebel teması ise gündüz ve gece hayatına kusursuzca adapte edilebilen sofistike görünümlerle karşımızda. Deri biker ceket ve kargo pantolon takım, soyut desenli elbiseler, monogram baskılı body’ler Academia’nın keskin ve çarpıcı stil anlayışını yansıtırken; yelekli pinstripe takım ve yün gömlek elbiseler, zamansız stil kodlarıyla sezonun vazgeçilmezleri arasında.

Rebel, siyahın yanı sıra sonbahar ruhu taşıyan renk ve siluetlerle devam ediyor. Işığı yansıtan dokusuyla göz alan deri bomber ceket ve yüksek bel denim pantolon, blok renkli kapitone montla tamamlanan fermuarlı koton hoodie ve çok cepli kargo pantolon takım, bordo ve kahverengi tonlarından güç alarak iddialı görünümlere imza atıyor. 

Cool ve konforlu modern klasiklerin yaratıcı stil oyunlarına kapı araladığı Academia 2023-24 Sonbahar/Kış Kadın Koleksiyonu, Beymen’lerde ve Beymen.com’da keşfedilmeyi bekliyor.

PAYLAŞ