Kontrol Senin Elinde

Writer: NYX Magazine

Date: 22/10/2023

PAYLAŞ

Tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul edilen Ekim ayında Penti olarak Meme Sağlığı Derneği’nin (MEMEDER)desteğiyle hazırlanan PALPBOX ile tüm kadınları tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kadınları en iyi anlayan ve ihtiyaçlarına doğru çözümler sunan Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, meme kanseri farkındalık ayında ses getirecek bir projeye imza atıyor ve tüm kadınları PALPBOX ile tanıştırıyor.

Dünyada en sık görülen kanser türü ve kadınların da en önemli sağlık sorunların biri olan meme kanserinde erken teşhisin önemi tartışmasız konulardan biri. Bu da meme sağlığı konusunda toplumun bilgilendirilmesi ve farkındalık yaratılması ihtiyacını ortaya çıkarıyor. 

Kadınların sadece ihtiyaçlarını değil, sağlığını da önemseyen ve bunun için uzun yıllardır projeler geliştiren Penti, meme kanseri farkındalık ayında meme sağlığı konusunda erken teşhisin önemini vurgulamak için 16 yıldır faaliyet gösteren MEMEDER’in katkılarıyla geliştirdiği PALPBOX ile kadınların yanında yer alıyor.

Peki, Nedir Bu PALPBOX?

Konu meme sağlığı olduğunda erken tanı almanın hayati önem taşıdığını bilen Penti, tüm kadınları PALPBOX ile bilinçlenmeye ve kendi memelerini düzenli muayene etmeye davet ediyor ve  bu olumlu alışkanlığın kazanılması için bu ürünü sunuyor.

3 farklı palpasyon (elle muayene) yönteminin 3 farklı kutu tasarımında yer aldığı PALPBOX, meme kanserini elle nasıl saptayabileceğinize dair şekiller barındırırken, meme kanserinde ilk yapılması önerilen “her kadının 20 yaşından başlayarak, her ay, adet bitiminde, düzenli ve sürekli olarak, kendi memelerini elleriyle nasıl muayene edeceklerini” sunuyor. Kadınlar ikonların ve şekillerin yanı sıra PALPBOX üzerinde yer alan QR kod ile de elle muayenenin nasıl yapılacağı ve meme sağlığına dair MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi ve  Genel Cerrahi Prof. Dr. Beyza Özçınar‘ın anlatımıyla hazırlanan videolara ulaşılabiliyor.

Kutuların üzerinde yer alan şekilleri; her ay regl bitiminde, 1 gün sadece 10 dakika ayırarak kadınların kendine uygulaması için tasarlanan PALPBOX, öncelikli olarak kadınların sağlıklı yaşamlarına devam edebilmesi ve erken teşhise dikkat çekmek için seçili Penti mağazalarından tüm kadınlara ulaşıyor ve mesajını veriyor: KONTROL SENİN ELİNDE!

PAYLAŞ