Kotex Kızlar Sahada Futbolcu Gelişim Programı ile Futbolcu Kadınlara Desteğini Esirgemiyor

Writer: NYX Magazine

Date: 05/03/2021

PAYLAŞ

Kadınların toplumu değiştirebilme güçlerini merkezine alan, Kimberly-Clark bünyesinde hijyenik ped pazarının önemli oyuncusu Kotex, Kızlar Sahada iş birliği ile futboldaki tabuları yıkmaya ve bu alanda hayallerinin peşinden gitmek isteyen kadınlara kariyer yolculuklarında eğitim ve koçluk desteği sağlayarak yeteneklerini desteklemeye devam ediyor. 

Sektöründeki klişeleri ve önyargıları yıkmayı hedefleyen, tüketicisine cesur ve ön kabullerden bağımsız bir iletişim diliyle yaklaşan Kotex, yeni reklam filmi ile ‘Kanmıyoruz’ diyerek kadınlara onlara sunulan kısıtlayıcı hayat standartlarını kabul etmeyip daha iyisini elde edebileceklerini gösterebilmeyi hedefliyor. 

Kurumsal sosyal sorumluluk programı kapsamında 2020 yılında yüzlerce futbolcunun katıldığı Kotex Kızlar Sahada Futbolcu Gelişim Programı’na artık binlerce katılımcı dahil olabilecek. 1. 2. ve 3. Liglerde oynayan, lisans mezunu veya öğrencilerinin başvurabileceği programa aynı zamanda aynı kriterleri taşıyan, yurtdışında oynayan veya okuyan kadın futbolcular da başvurabilecekler. 

1 Mart 2021 tarihinde başlayacak olan başvurular tamamlandıktan ve protokoller imzalandıktan sonra, Kotex Kızlar Sahada Gelişim Programı Mobil Uygulaması üzerinden tamamen online gerçekleşecek programda katılımcılar; alanlarında uzman isimlerden fark yaratacak eğitimler almanın yanı sıra, sene boyunca app üzerinden farklı içeriklere ulaşarak keyifli meydan okumalara katılabilecek, burs ve staj imkanları bulurken birbirinden faydalı ödüller kazanabilme imkanına sahip olacaklar. 

‘Sporcu Beslenmesi ve Spor Fizyoterapisi’ gibi mesleki alanların yanı sıra ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’, ‘Başarı İçin Psikolojik Dayanıklılık’, ‘Sporcu Psikolojisi’, ‘Çatışma Yönetimi’ ve ‘Kişisel Marka Olma’ gibi çeşitli sosyal eğitimlerin de bulunduğu programda aynı zamanda birebir koçluk verilerek oyuncuların kişisel yetkinliklerinin ve kariyer gelişim becerilerinin artırılması hedefleniyor. 

Kotex Kızlar Sahada Futbolcu Gelişim Programı’na başvurmak için kizlarsahada.com’u ziyaret edebilirsiniz.  

Çünkü biz kızlar her koşulda gelişir, hayatta kazanırız. 

PAYLAŞ