Levi’s Made & Crafted İlkbahar/Yaz 2021

Writer: NYX Magazine

Date: 31/03/2021

PAYLAŞ

Akdeniz mavisi. Kaliforniya’da bir öğleden sonranın bal rengi parıltısı. Okyanus esintileri ve tuzlu hava. Tüm bunlar, Levi’s® Made & Crafted® İlkbahar/Yaz 2021 kadın koleksiyonunun çabasız fakat rafine stiline ilham veriyor. Pasifik Riviera adlı koleksiyon; güneşli Kaliforniya’nın cool enerjisini Fransız Rivierası yazının sofistike renk paletiyle harmanlayarak cesur hatlar, parlak renkler, düz ve rahat silüetlerle dolu bir seri yaratıyor.

«Bu sezonun Levi’s® Made & Crafted®  kadın koleksiyonunun enerjisi, deniz kıyısında yapılan tatillerin huzur ve konforunu çabasız ancak sofistike bir stille birleştiriyor. Bu; 80 ve 90’ları anımsatan rahat görünümlerin ve vintage esintili denime eşlik eden özgün, yumuşak dikimli, havadar ve hacimli formların bir karışımı. Zarif detaylar ve hafif kumaşlar, Levi’s için feminenliğin tanımını yeniden yapıyor. Sürdürülebilirliğe olan sonsuz bağlılığımızla organik pamuktan elde edilen denim ürünlerimizin yelpazesini genişletiyoruz.» — Jill Guenza,  VP, Levi’s® Global Kadın Tasarımcısı

Son birkaç sezondur görünümler bollaştığından, Levi’s® Made & Crafted® da vücudun inceliğine odaklanmanın ötesinde, çok daha rahat parçalar yaratma yolunu izledi. Jean’lerde bu durum, Column modelinin –geniş bacak açıklığına sahip, düz kesim, yüksek bel jean- genişleyen serisinde ve yeni Pleat Column’da –ortadan aşağıya doğru uzanan pilisi sayesinde daha da geniş bir bacak kesimi bulunan yüksek bel jean- ortaya çıkıyor. Düz kesimli yüksek bel Pipe Straight ise kısmen dar ama yine de rahat bir silüet sunuyor. Bileklerindeki bağcıkların feminen bir dokunuş kattığı geniş kesimli indigo denim ceket Sur La  Mer Oversized Tide Trucker ve beyaz ve ten rengi alternatifleri bulunan balon kollu kısa ceket Resort Trucker’ın da koleksiyona eklenmesiyle hacimli kesimler üst giyim ürünlerinde de yerlerini alıyor.

Bollaşmış silüetlerin yanı sıra Levi’s® Made & Crafted® kadın koleksiyonu, dantelin eşlik ettiği detaylar, keten kumaşlar, oversize büzgülü kollar, fonksiyonel cepler ve üstlere, sweatshirt’lere, jean’lere ve Trucker ceketlere eklenen küçük bağcıklarla yeni bir feminenliği ve yumuşak dokuları kucaklıyor. Koleksiyonun dikkat çekici parçaları arasında; ultra feminen bir görünüm yaratan büzgülü kollara sahip siyah Tap Shoe Riptide Sweatshirt, sarı beyaz çizgili Soleil Pipe Straight jean ile eşleştirilmiş Sunray Trucker Jacket ve gofre kumaşın Levi’s® Made &  Crafted’ın® denim versiyonu olan bir ceket yer alıyor.

 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bu sezon Levi’s® Made & Crafted® koleksiyonu, tasarımlarının yarısından fazlası ve bazı üretim teknikleriyle sürdürülebilirlik yolunda ilerlemeye devam ediyor. Sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilmiş ahşap ve geri dönüştürülmüş pamuk artıklarından yapılmış dayanıklı, yüksek kaliteli bir elyaf olan Tencel ™ x Refibra ™ adlı kumaşın artan kullanımı, bu duruma örnek teşkil ediyor. İnanılmaz derecede yumuşak olan bu materyal, pamukla karıştırıldığında her türlü kıyafet için mükemmel bir döküm oluşturur. 

Pamuklaştırılmış kenevir de sürdürülebilirlik konusunda kayda değer bir katkı sağlar. Sur La Mer Tide Trucker modelinde bulunan kenevir, geleneksel pamuktan ayırt edilemeyecek bir dokuya sahiptir ve üretim sürecinde çok daha az su ve tarım ilacı gerektirir. Levi’s® Made & Crafted®, denim pantolon, şort ve trucker ceketler ile triko üstlerde organik olarak yetiştirilmiş pamuğa yer vermeyi sürdürecek. Organik tarım ve yetiştirme sistemleri toprak verimliliğini yeniler ve korur, toksik ve kalıcı tarım ilacı ile gübre kullanımını azaltır, biyolojik çeşitliliğin sürdürülmesine yardımcı olur. İşte tüm bu nedenlerle Levi’s® Made & Crafted® koleksiyonu, yüksek kaliteyi, rakipsiz bir stili ve çevresel sorumluluk bilincini
 iç içe geçiriyor.

PAYLAŞ