Lüks, Leziz, Keyifli

Writer: Songül Öztürk

Date: 08/07/2020

PAYLAŞ

Merhaba… Yeni yerler, yeni mekanlar keşfetmeyi seviyorum. Yıllardır yurtiçi ve yurtdışında pek çok yer gezdim. Güzel şehirler, farklı lezzetlerle tanıştım. Deneyimlerimden yola çıkarak sadece lezzet ya
da sadece mekanın güzelliğinin tek başına yeterli olmadığını fark ettim. Mekanı güzel yapan kimi zaman güzel manzası, kimi zaman dekoru, kimi zaman yemeklerinin lezzeti. Ama en önemlisi güleryüzlü servis ve temizlik…

NYXmag’da yeni lezzetler ve yeni mekanlar keşfetmek için birlikte güzel bir yolculuğa çıkacağız.

İstanbul’da kendimi en rahat ve en mutlu hissettiğim, gönül rahatlığı ile önerebileceğim Georges Hotel Galata ile başlangıç yapmak istiyorum. George Hotel Galata, Fransız dokunuşuna sahip lüks bir butik otel. Alex Varlık ve Kerim Kamhi tarafından tasarlanan otel, şıklığının yanı sıra lezzetli kahvaltısı ile benim favori mekanlarımdan. George Otel Galata’nın içinde bulunan Galata’da 24 restoran, İstanbul Boğazı’nın ve tarihi yarımadanın muhteşem manzarasıyla misafirlerini ağırlıyor..

İstanbul’un simgelerinden biri olan ve 1300’lü yıllarda Cenevizliler tarafından yapılan Galata Kulesi’ne birkaç adım mesafede olması ayrı bir keyif. Üstelik her zaman hareketli olan İstiklal Caddesi’ne de yürüyüş mesafesinde.

Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem. Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.

Cemal Süreya

Usta şair Cemal Süreya’nın dediği gibi kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Kahvaltının öğünler arasında özel bir yeri var. George Otel Galata’nın nefis reçelleri kendi yapımları. Peynir, zeytin ve zeytinyağı tamamen doğal. Mis kokulu domatesler de Çanakkale ‘den. Kahvaltıda yumurtalı ekmek, karanfilli pişi ve börek çeşitleri menüye dahil olarak servis ediliyor. Sucuk ve yumurta bireysel tercihe göre sunuluyor.

Kahvaltınızı, fonda çalan hafif müzik eşliğinde samimi ve konforlu bir ortamda, lezzetli seçimlerle tamamlayabilir, sonrasında kendinizi, İstanbul’u anlatan, hatırlatan en güzel mekanlardan ve ortamlardan birinde bulursunuz, ayrılmak, gitmek istemezsiniz.

Restoran yetkilisi Alex Varlık’tan aldığım bilgiye göre; Korona virüs nedeni ile kapalı oldukları dönemde yeni planlar yapmışlar. Yeniden kapılarını açtıklarında menüyü ve tarifleri değiştirmeye karar veren Georges Otel daha da iyi seçeneklerle misafirlerini ağırlamayı düşünüyor.

PAYLAŞ