Madam Coco Kadınlar İçin Tek Ses Oldu

Writer: NYX Magazine

Date: 05/03/2021

PAYLAŞ

Kadınların hem çalışma hayatında hem de sosyal hayatta daha etkin yer almasının önemini duyurmayı hedefleyen proje kapsamında Madame Coco, ünlü ses mühendisi Erim Arkman’ın projeye özel olarak geliştirdiği teknoloji ile markanın kadın çalışanlarının sesini kayıt altına aldı. Çalışanların, benzer bir ritim ve duygu durumuyla proje manifestosunu okuduğu kayıtlar, geliştirilen özel algoritmayla tek tek analiz edildi. Analiz edilen seslerden, ortak bir gürlük, dinamik, frekans, tını, renk, harmoni ve duygu durumu içeren bir ses kimliği meydana getirildi. Bu kimliğin uygulandığı bir okumayla ise Madame Coco’ya özgü yepyeni bir ses oluşturuldu. 

Marka, “Tek Ses Olduk” projesinin lansmanını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak, ses dalgalarının başrolde olduğu ve Baran Baran imzalı animasyonlarla desteklenen bir filmle yaptı. Elde edilen Madame Coco sesinin odağa alındığı reklam filminde, daha iyi bir geleceğin kadınların ekonomik hayatta daha fazla yer almasıyla oluşacağı anlatılıyor.

Marka elçiliği modelimizle kadınların iş hayatına dönüşünü destekliyoruz

Madame Coco markasının kimliğini kadınların oluşturduğunun altını çizen Madame Coco Genel Müdürü Cemal Cem Işık; “Yapılan araştırmalarda Madame Coco’nun, kadınlar tarafından en sevilen ve en çok tercih edilen markalardan biri olduğunu çok iyi biliyoruz. Kadınların hem sosyal hem de ekonomik hayatta etkin bir şekilde var olmasının daha iyi bir geleceğin anahtarı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle tüm kadın çalışanlarımızın seslerini bir araya getirdik ve bu özgüvenli sesi oluşturduk. İsimleri farklı olsa da duyguları aynı olan çalışanlarımızın sesi tamamıyla bizi temsil ediyor. Türkiye’nin en çok kadın çalışan oranına sahip markalarından biri olarak, genel müdürlüğümüzde ve mağazalarımızda birçok farklı pozisyonda kadın çalışanımız görev alıyor. Biz yaşı ve eğitimi ne olursa olsun tüm kadınların kendi ayakları üstünde durması ve hem ekonomik hem de sosyal hayatta etkin bir şekilde rol alması gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, daha iyi bir geleceği birlikte oluşturmak ve çalışma hayatına geri dönmek isteyip ikinci şansı arayanlara ulaşmak hayaliyle Marka Elçisi projemizi de Tek Ses Olduk kampanyamızın iletişim çatısı altında duyurmak istedik. 

Dinlemek için tıklayınız.

PAYLAŞ