Mavi Müzikhol Gala Gösterimi ile Seyirci Karşısına Çıktı

Writer: NYX Magazine

Date: 20/12/2023

PAYLAŞ

Seyircilerini derin bir düşünceye sürükleyen “Mavi Müzikhol”, Gala Özel Gösteriminde davetlileriyle buluştu.

Endless Sahne’nin kendi oyunlarından olan “Mavi Müzikhol”, kadınların kendi öykülerini yazma çabalarını ve varoluş mücadelelerini etkileyici bir şekilde yansıtarak, toplumsal cinsiyet rollerine meydan okuyan bir gösteriyle seyirci karşısına çıktı. Sahnenin dokusu, izleyicileri bu önemli temalar üzerinde düşünmeye yönlendiriyor.

Müziklerin ritmi, dansların coşkusu, itirafların korkusuzluğu ve yüzleşmelerin özüyle örülü olan oyun, müziklerin arasında hala çocukluğunu koruyan kadınların gerçekçi hikayesini sahneye taşıdı. Trajedi ve dramın işlendiği tek perdelik oyun, kanatlarıyla gökyüzüne ulaşan kadınların güçlü hikayesini izleyicilere duygu dolu bir deneyimle aktardı.

“Türkiye’de Mavi Müzikhol Tarzında Bir Oyun İzlemedim”

Gösterimin sonunda sözü alan yönetmen Muharrem Uğurlu; “Türkiye’de Mavi Müzikhol tarzında bir oyun izlemedim. Mavi Müzikhol senaryosunun gerçek hayat hikayelerinden yola çıkması, beni bu oyunu yönetme konusunda yönlendiren nokta oldu” şeklinde konuşarak oyunun çıkış noktasına değindi.

Mavi Müzikhol‘ün sahne yönetmeni Metecan Enderer ise “Mavi Müzikhol bizim ilk yapımcılığını üstlendiğimiz oyun. 4-5 ay önce açılmış olan Endless Sahne için ne yapacağımızı düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk düşünce iyi bir yönetmenle anlaşmamız gerektiği oldu. Muharrem Bey ile konuştuk ve gerçekten sarsıcı bir senaryo ortaya çıkarttık. Oyunumuz ismi ve senaryosu gereği yoğun ilgi gördü. Herkesin gelip izlemesini öneriyorum” şeklinde konuştu ve sözlerine “İlk başta turne fikrimiz olmasa da yoğun ilgi görmesi üzerine şu an turneler konuşuluyor. Önümüzdeki ay dört beş farklı şehire gideceğiz. Sonraki aylar için de programımız biraz yoğun gözüküyor. Oyunumuz ismi ve senaryosu gereği bayağı ilgi gördü ve ben herkesin gelip izlemesini öneriyorum” şeklinde devam ederek konuşmasını sonlandırdı.

Elçin Gürler’in yazdığı Muharrem Uğurlu’nun yönettiği; erkek egemen eğlence kültürüne meydan okuyan pavyon hayatının çarpıcı gerçekliğinde ayakta kalmaya çalışan kadınların etkileyici hikayesini anlatan “Mavi Müzikhol”, 22 Aralık Cuma akşamı olmak üzere oyun yolculuğuna sezon boyunca Endless Sahne’de devam edecek.

Oyun Hakkında Bilgi

Bayanlar, Baylar!

“Mavi Müzikhol” Açılıyor!

Bu kapı herkese sonuna kadar açık!

Hepinize yer var burada.

Tek şart! Her şeyi dışarıda bırakıp gelmeniz.

Hadi ama!

Çok hikâye var burada.

Senin, benim, hepimizin!

Şimdi kapansın artık kapılar ve başlasın baş döndürücü danslar!

Recai Koş Kızları getir!

Önce Gül alacak havanızı sonra Bahar toplayacak paraları!

Kepenkler sakın inmesin!

Çünkü Mavi Müzikhol açılıyor!

PAYLAŞ