Mobilyada Yaz Trendleri

Writer: NYX Magazine

Date: 31/05/2024

PAYLAŞ

İlklerin temsilcisi Kelebek, 2024 yaz trendlerine uygun önerilerde bulunuyor

“Seni anlayan tasarımlar” mesajıyla iletişim çalışmalarını sürdüren Kelebek Mobilya, mobilya sektörünün tasarım trendlerini belirlemeye devam ediyor. Global tasarım vizyonuyla beraber tasarladığı eşsiz mobilyalarını kullanıcıların beğenisine sunan marka, zamansız, inovatif ve modüler mobilyalarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Gestalt yaklaşımı ve Bauhaus tasarım yaklaşımıyla birleştirerek yeni Türk stilizasyonu yaratan Kelebek, 2024 yaz trendlerine uygun mobilyalarıyla her evde kanatlanmaya hazırlanıyor.

Doğal Malzemelerin Yükselişi

Ahşap, bambu, rattan gibi doğal malzemelerin kullanımı artıyor. Bu malzemeler, sıcak bir atmosfer oluştururken aynı zamanda çevre dostu bir seçenek sunuyor. Kelebek Garden kategorisinin yeni üyesi, rahatlığı ve özgün renk tonlarıyla kalpleri yumuşatan Bamboo Koleksiyonu, konforlu yaz akşamları geçirmek için eşsiz bir seçenek. Koleksiyonuna içerisinde daybed, tek kişilik salıncak, çift kişilik salıncak, rattan bench ve tekerlekli servis aracı gibi pek çok farklı işleve sahip ürün bulunuyor. Hasır detaylarıyla dayanıklığını gözler önüne seren Bamboo, trendlere uyum sağlıyor.

Minimalizm ve Fonksiyonellik

Yaşam alanlarını etkisi altına alan minimalizm, modern iç mekân tasarımlarında sıkça tercih ediliyor. Sadelik ve temiz hatlar, minimalist mobilyaların ana özellikleri arasında yer alıyor. Basit, işlevsel ve zarif tasarımların yanı sıra fonksiyonel mobilya grupları, ferah bir atmosfer yaratmada etkili oluyor. Dar alanları mükemmel bir şekilde değerlendirmeye olanak tanıyan Kelebek Mobilya, ayrı ayrı modül olarak tasarlanan Lovisa TV Ünitesi ile yaşam alanlarının tarzına uygun olarak özelleştirilebiliyor. Kolay temizlenebilme özelliğine sahip ürün, depolama alanlarıyla da pratik çözümler sunuyor.

Yumuşak Tonlar ve Doğal Renkler

Pastel tonlar, toprak tonları ve doğal renkler, iç mekanlara sakinlik ve huzur katan bir atmosfer sağlıyor. Bu tür renkler, stresi azaltıcı etkiye sahip oluyor. Kelebek Mobilya tarafından eşsiz toprak tonlarıyla hazırlanan, Taş dokulu kolçak sehpasıyla keyifli vakit geçirmeyi sağlayan Case Köşe Koltuk, fonksiyonelliği bir araya getirerek evlere özel bir dokunuş katıyor. Örme sırt detayı ve eskitme pirinc ayaklarıyla özenle hazırlanan köşe koltuk,  endüstriyel bir çekicilik katıyor.

Geometrik Desenler

Geometrik desenler, mobilyalarda ve aksesuarlarda sıkça tercih edilen trendler arasında yer alıyor. Özellikle aksesuarlarda geometrik desenler, mekâna hareketlilik ve görsel ilgi katmada etkili oluyor. Kelebek Mobilya’nın tasarım uzmanları tarafından tasarlanan Geo Kırlent sempatik tasarımıyla evlere renk katıyor.

Teknoloji Entegrasyonu

Akıllı ev teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla, mobilyaların da bu teknolojilere entegre edilmesi popüler hale geliyor. Örneğin, şarj noktaları, entegre hoparlörler ve akıllı depolama sistemleri gibi özellikler talep görüyor. Çağı yakalayan teknolojik tasarımlarıyla Kelebek, geniş oturumlu tasarımıyla yaşam alanlarında aranan rahatlığı maksimum seviyeye çıkaran Lugano ile, ergonomik dizaynı ve teknolojiyle birleşen tasarımıyla dikkat çekiyor. Koltuk takımının ara modülünde kullanılan USB, kablosuz şarj özelliğiyle kesintisiz keyif sunarken modüllerinde kullanılan çektirme dikiş detayları ile spor ve lüks tarzı bir arada yansıtma imkanı sağlıyor.

PAYLAŞ