Musixen’de canlı müzik hiç bitmiyor

Writer: NYX Magazine

Date: 13/09/2020

PAYLAŞ

Dijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri Musixen ile konserler ve canlı performanslar dijital ortama taşınıyor. Canlı performansların izlenmesine olanak sağlayan Musixen sayesinde kullanıcılar sevdikleri sanatçıları tek bir platform üzerinden izlerken sanatçılar da gösterdikleri performanslardan gelir elde edebiliyor.

Korona virüs nedeniyle performans sanatçıları zor günlerden geçiyor. Bir yandan izleyicilerin karşısına çıkma özlemi diğer yanda gelir kaybı yaşarlarken sanatseverler de sevdikleri sanatçıları izlemekten mahrum kaldı. Yeni normalde kontrollü, sosyal mesafeli etkinlikler planlanırken alınan önlemler neticesinde müzik sektörünü etkileyen bazı kısıtlamalar geldi. Fakat ceplerdeki canlı konserlerin bir kısıtlaması bulunmuyor. Müzisyen ve sahne sanatçılarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatçıların canlı performanslarını izleyebilecekleri Musixen uygulaması ile etkinlikler dijital ortama taşınıyor. Böylece en sevilen sanatçılar, evlerin salonundaki kanepe rahatlığında izlenebiliyor. Türkiye’nin adını YouTube, Instagram, Spotify, Facebook gibi global devlerin arasına sokmayı hedefleyen Musixen, kaliteli dijital canlı müzik performansları ve canlı sahne sanatlarının yer aldığı global bir içerik platformu olmayı amaçlıyor.

Canlı konserler her akşam 21.00’de

Pek çok farklı müzik türüne yer verilen uygulamada bugüne kadar 400 farklı canlı yayın gerçekleştirildi. 300’ün üzerinde kayıtlı müzisyenin yer aldığı platformda canlı konserler saat 21.00 itibariyle başlıyor. İzleyiciler, canlı yayın esnasında uygulama üzerinden çeşitli paketler satın alarak sanatçıya istek gönderimi, süper alkış gibi oyunlaştırmayla destek oluyor ve sanatçılar da buradan gelir elde edebiliyor. Dileyen sanatçılar da düzenledikleri canlı yayınlar için biletleme yapabiliyor ve kazanç sağlayabiliyor.

Musixen hakkında

2020 yılının Mayıs ayında kurulan Musixen, bir dijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri olarak konumlanıyor. Her türden kaliteli müzisyenin, sahne ve performans sanatçısının sesini duyurabileceği bu platform, aynı zamanda gelir elde edilebilen bir uygulama olarak da öne çıkıyor. Musixen sanatçıları canlı performanslarından gelir elde edebilirken, kullanıcılar da sevdikleri sanatçıların canlı yayınlarını izleyebiliyor, hatta istekte bulunabiliyorlar. Aynı zamanda mekan pazaryeri fonksiyonu ile de kullanıcılar mekanların bilgilerine ve programlarına ulaşabiliyor, buralardan gerçekleşecek canlı yayınları izleyebiliyor. Sadece müzik değil, sahne sanatlarının her türüne kucak açan Musixen, tüm sanatçıların ve kullanıcıların keyif alacağı bir platform olmayı amaçlıyor

PAYLAŞ